BLESKOVĚ
Zažili jste na hodině jógy 01. 09. 2016 PDF Tisk

Restorativní jóga

"Restore" znamená obnovit, vzkřísit, rekonstruovat anebo regenerovat… sebe sama. Dovolit si uvolnění a zastavení je možnost, kterou každý máme, pokud si uvědomujeme, že relaxace je součástí obnovování mentální i fyzické energie.

Restorativní jóga

Je to nevšední zážitek. Rozlévající se teplo celý tělem po ukončení pozice. Hlavou praktikujícího restorativní jógu plyne několik zásadních otázek. Je tělo, anebo není, mám nohy, nebo nemám? Po podnětu k uvědomění si těla a jeho částí opět obnovíte vztah s tělem, ale při praxi se vše z vašeho vědomí vytrácí. Jste volní a svobodní.

 

Tělem něco proudí, plyne a vibruje a vy vnímáte záblesky světla a proud volnosti, radosti…..štěstí. Dotýkáte se něčeho, co nedokážete pojmenovat, a je vám fajn. Nechcete skončit, a už vůbec ne odejít domů. Kdyby tak hned vedle sálu na jógu byla postýlka, kam by se tělo složilo a relaxace plynule přešla do nočního odpočinku.

 

Restorativní jóga je necvičící jóga, kde stres a napětí ztrácejí na svém významu. Ničím nerušeni, odevzdaní sami sobě a plynutí dechu, mysli a prostoru, obnovujete svou sílu být a vnímat. Neučíte se ztotožňovat se svou emocí, pocitem či stavem, ale naopak opouštíte tyto vzorce a jen jste. K tomu všemu vám pomáhá dech, výdrž v relaxační pozici a podložení těla jógovými pomůckami, vizualizace, vibrace tibetských mís a umocňující vůně aura parfému od BIO Bachovek. Uvolnění nastává z morku kostí a otevře energetické dráhy pro proudění prány. Relaxace zaplavuje tělo, mysl a duše má možnost zbystřeného vnímání a prožitku určité blízkosti ke všem. Póly mizí, hranice se otevírají a vy trávíte svou dovolenou kdykoliv a kdekoliv.

 

Chcete-li si odpočinout, navštivte třeba pražské Energy Studio, kde lekce restorativní jógy nabízejí.

 

Objednat předplatné