BLESKOVĚ
Cestování 11. 07. 2010 PDF Tisk

Reportáž z pobytu na KOSU

KOS powerjóga&jóga na plný plyn Ve chvílích neustálého spěchu si ani nejsme schopni uvědomit, jak jsou krásné chvíle všedního dne. Právě pro to, aby se tak stalo, je nutné zastavit se a být...
Reportáž z pobytu na KOSU

KOS powerjóga&jóga na plný plyn

Ve chvílích neustálého spěchu si ani nejsme schopni uvědomit, jak jsou krásné chvíle všedního dne. Právě pro to, aby se tak stalo, je nutné zastavit se a být na chvíli v jiném prostředí, s jinými lidmi, nebo sám a vzdálen od pravidelného rytmu pracovních a osobních závazků. Redakce časopisu JÓGA DNES se zúčastnila pobytového týdenního zájezdu na řeckém ostrově KOS, kde měla možnost načichnout tamní atmosférou a jógou v jednom. Ostrov KOS patří k nejzelenějším řeckým ostrovům. Stabilní klima s červnovými teplotami okolo 30 stupňů, modrá obloha s občasnými mráčky a pro KOS tak charakteristický poobědní vichr, nás provázely celý týden. Ranní a večerní cvičení, v začátku více dynamické powerjógy a posléze hathajógy doplňovalo tak výborné jídlo v rámci programu all inclusive hotelu CARAVIA BEACH. Po obědě přišel na lehátkách místního bazénového komplexu, nebo přímo na 2 minuty vzdálené pláži, mírný útlum většiny zúčastněných a tak ani nikoho nepřekvapilo to, že spal třeba 2 hodiny. Už naše babičky zastávaly pravidlo spánku po obědě, tak proč ne na pláži, že!

Naplněný program místních zábavných italských animátoru dodával kromě pravidelného cvičení powerjógy rytmus každému dnu. Celým komplexem neustále zněla dominantně ruština a italština, sekundovala čeština, angličtina, němčina a polština. Velké spektrum národností každý večer na jedné z hotelových teras mělo možnost sledovat neuvěřitelný západ slunce, které se postupně schovávalo za vrcholy dalšího řeckého ostrova, obarvilo mořskou hladinu stříbrem a oblaka šedou a růžovou. Není od věci strávit aktivní dovolenou s powerjógou, když navíc příroda nabízí k pozorování své krásy. Najednou si uvědomíte i takovou malichernost, že vedle vašeho lehátka „pohopkává“ malý ptáček a směřuje k bazénu se napít. No řekněte, potřebujete víc?

Časopis JÓGA DNES Vás zve na Powerjóga & JÓGA RETREAT 2011Vaši aktivní dovolenou

  • březen/duben MEXIKO
  • první týden červenu KYPR
  • srpen ŚVÝCARSKO (pobyt detoxikačně cvičební v horách)

Zájezd, kde byli lektoři Vašek Krejčík a Jakub Šamberger, organizovala cestovní kancelář CAPRO (www.capro.cz), která bude zajišťovat zájezdy s časopisem JÓGA DNES v roce 2011.

Těšíme se na viděnou!

Redakce časopisu JÓGA DNES.

Ve fotogralerii naleznete další fotografie z pobytu na KOSu.

Objednat předplatné