Konference 05. 07. 2023 PDF Tisk

Seznamte se s lektory Jóga Dnes KONFERENCE 2023

JÓGA DNES Konference proběhne ve dvou překrásných palácových sálech, které svou historií „promlouvají“. K jednomu ze sálu byla připojena kaple zdobená uvnitř, ale i po stranách. Okolo vstupu do kaple, který je umístěn v hlavním sále, se na vnější stěně nacházejí poškozené malby Adama a Evy inspirované Dürerovým dílem. Právě na tomto místě máte možnost rozložit svou podložku a užít si den plný jógy, zážitků a pohody.

Seznamte se s lektory Jóga Dnes KONFERENCE 2023

Termín: 21. 10. 2023

Začátek: 8:45 9:30 PREZENCE

Místo: MARTINICKÝ PALÁC, PRAHA

Cena:  1890 Kč

Cena od: 1.8.2023: 2190 Kč

 

Přihlášky ZDE.

1 osoba může objednat pouze jeden vstup na konferenci, a to z důvodu registrace lekcí.

JÓGA DNES Konference je ladění energií, setkávání se a vzájemná inspirace. Jógové lekce, povídání, diskuse i tiché vnitřní mlčení na největší akci jógy roku 2023 v Praze. U toho nesmíte chybět. Přijďte přidat svůj podíl energie a podpořit sebe i ostatní v radosti ze života.

ZÁŽITKY, EMOCE, ZTIŠENÍ A PŘÁTELSTVÍ – JÓGA

Když se minulost a přítomnost potkají a přenesou se na místo, kde historie sálá z každé ulice i budovy, tak JÓGA DNES Konference se nemůže konat nikde jinde než v samém srdci starobylé Prahy – v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí.

 

Program

sál A

 • 9:30 – 10:30 Ranní jógové espresso / Jakub Šamberger a Kateřina Bílková
 • 10:45 – 12:00 Jivamukti jóga cesta soucitu / Šárka Vojáčková
 • 12:15 – 13:00 Jóga pro vyrovnanost a harmonii (povídání)/ Martin Wagenknecht

PAUZA 13:00 – 13:30

 • 13:30 – 14:45 Ásany a dech / Dalibor Štědronský
 • 15:00 – 15:45 Jóga jako (SELF) terapie / Václav Krejčík
 • 16:00 – 17:00 Jin jóga / Dara Rakovčík
 • 17:15 – 18:15 Dynamická jóga pro zdravá záda / Aneta S. Králová

 

 

 

sál B 

 • 9:30 – 10:30 Vinjása flow pro otevření hrudníku a srdce / Kateřina Dymáková
 • 10:45 – 12:00 Tapas v józe, zdroj radosti a inspirace/ Zuzana Klingrová
 • 12:15 – 13:00 Jóga, ájurvéda a stres (povídání) / Zuzana Klingrová

 PAUZA 13:00 – 13:30

 • 13:30 – 14:45 Prana Vashya Yoga – koncept „vinjása v pozici“ / Katka Nováková
 • 15:00 – 15:45 Jóga pro vyrovnanost a harmonii (praxe)/ Martin Wagenknecht
 • 16:00 – 17:00 Aštánga jóga s laskavostí / Kateřina Hilerová
 • 17:15 – 18:30 Jóga slow flow se závěrečnou meditací „roztančený podzim“ / Simona Josefová a Karolína Idris Štraus

 

 

LEKCE:

 Ranní jógové espresso / Jakub Šamberger a Katka Bílková

(75 minut)

Pozdrav slunci, dech, první ásana, rozhýbání a protažení těla, ranní chvíle jen sama pro sebe. To chceme! Dobře se naladit, na to co nás čeká.  Užít si první chvíle nového dne na podložce je jako dopřát si ranní espresso.

 

 

Jin jóga / Dara Rakovčík

(60 minut)

Jin jóga je velice klidnou formou jógy při které nezapojujeme svaly, ale naopak se je snažíme uvolnit.  Působí na nejhlubší vrstvy v našem těle jako jsou svaly, klouby, pojivové tkáně a fascie. Jin jóga uklidňuje a harmonizuje naše tělo a mysl, obnovuje životní energii a pomáhá nám se vypořádat s každodenním stresem. V jednotlivých pozicích setrváme přibližně 3-5 minut. Jin jóga ochlazuje, proto je dobré si na lekci obléci teplejší oblečení.

 

 

Jóga pro vyrovnanost a harmonii (praxe) / Martin Wagenknecht

(75 minut)                                                                                                                              

To, co by mělo spojovat různá pojetí jógové praxe je, jaký mají na člověka vliv. Po praxi jógy bychom se měli cítit uvolnění, vyrovnaní a harmoničtí se schopností nadhledu a možností vidět sama sebe z méně obvyklé perspektivy. Přesně to bude náš cíl. Na cestě k němu budeme postupovat od hrubého k jemnému - od tělesných pozic, přes dech až k relaxaci a koncentraci. Podle hesla: "méně je více" nebo ještě lépe: "Méně úsilí, více pozornosti."  

 

Jóga pro vyrovnanost a harmonii (povídání) / Martin Wagenknecht

(45 minut)                                                                                                                      

Povídání založené na mém osobním příběhu o tom, co je to jógová praxe a k čemu by měla směřovat.

 

Tapas v józe, zdroj radosti a inspirace (praxe) / Zuzana Klingrová

(75 minut)

Třetí z Pataňdžaliho nijám je "tapas", což se často tradičně překládá jako přísnost, disciplína nebo také teplo. V tomto smyslu může tapas znamenat pěstování sebekázně, vášně a odvahy, abychom spálili "nečistoty" po fyzické, duševní a emocionální stránce a vydláždili si cestu k pocitu spokojenosti, radosti, sebepoznání. Během workshopu se budeme věnovat hlubšímu poznání Tapas skrze praxi ásan, pránájámy, krijí a meditace.  

 

Jóga, ájurvéda a stres (povídání) / Zuzana Klingrová

(45 minut)

Povídání o tom, jak nám jóga a ájurvéda pomáhají v boji proti stresu. Co je stres a jak využívá jógová terapie jógu, ájurvédu a psychologii k harmonizaci následků stresu.

 

 Prana Vashya yoga - koncept "Vinjasa v pozici“ / Katka Nováková

(90 minut)


Prana Vashya yoga je dynamický systém vinjása jógy, který vytvořil a učí Vinay Kumar v jihoindickém Mysore. Tento systém je naprosto jedinečný svým konceptem Vinyásy v pozici.
Jedná se o zapojování a aktivaci jednotlivých částí těla v závislosti na dechu, který je klidný, kompletní, s důrazem na rovnováhu nádechu i výdechu .. tím se rovnovážně aktivuje i tělo, pozice se pomalu a přirozeně prohlubují, víme, jak jsou pozice tvořeny a jak v nich pracovat a dostávat se tak ve své praxi dál, jak používat energii dechu.

 

 

Jóga slow flow s meditací „roztančený podzim“ / Simona Josefová, Karolína Idris Štraus

(60 minut)

Sekvence dance jógy, rovnovážných pozic pro stabilitu, rovnováhu a podzimní jinovouharmonii, zakončené společnou meditací.

 

 

Dynamická jóga pro zdravá záda / Aneta S. Králová

(60 minut)

Jóga pro zdravá záda nemusí být pomalá, statická a nudná! Naše tělo je přizpůsobené k pohybu, tak mu ho pojďme dopřát a užít si dynamické i trochu roztančené plynutí jógovými ásanami se zásadami zdravého pohybu.

 

 

Ásany a dech / Dalibor Štědronský

(75 minut)

Cvičení, dýchání a povídání o tom, jak dnes jógu a její techniky chápu, co a jak praktikuji, co mi to přináší a zda mne to ještě po 30-ti letech vůbec baví.

 

 

Jóga jako (SELF) terapie / Václav Krejčík

(60 minut)

Teoretická a praktická lekce v poli dechu a mysli – principy a práce s myslí, všímavostí a dechem jako pomocníky pro vnitřní klid.

 

 

Jivamukti jóga – cesta soucitu / Šárka Vojáčková

(90 minut)

Lekce Jivamukti jógy představuje klasické učení jógy pro moderního člověka, kterou může praktikovat na podložce i mimo ni. Velkou částí lekce je zpěv a hra na harmonium (chatningmanter); práce s dechem (pránájámou); plynoucími a promyšlenými sekvencemi vinjásovéhostylu, tématickým, pečlivě vybraným a nabušeným playlistem; asistencemi v pozicích; relaxací (šavásanou) a meditací. To vše dělá lekce Jivamukti jógy takové, jaké jsou. Hluboké a zároveň hravé s  jediným cílem, dosáhnout Jógy jako stavu.

 

Aštángajóga s laskavostí / Kateřina Hilerová

(60 minut)

Aštángajóga jako praxe pro každého! Dáme si spolu část vedené 1. série, uvidíme kam se dostaneme, podle skupinky která se sejde. Vyzkoušíme si aštangu hravě a jako praxi, která se dá přizpůsobit tomu, jak se aktuálně cítíme a co vaše tělo i mysl potřebuje.

 

 

Vinjása flow pro otevření hrudníku a srdce / Kateřina Dymáková

(60 minut)

V této praxi se po důkladném protažení a zahřátí celého těla přeneseme do plynutí v pohybu na vlnách našeho dechu. Zaměříme se na pozice otevírající oblast hrudníku, ramen a našeho srdce. V bezpečí jógové podložky si dovolíme prožít pocit zranitelnosti, ale zároveň i odvahy, sebejistoty a síly. Kromě zlepšení držení těla a vytvoření prostoru pro hluboký dech také uvolníme hluboko uložené emoce a stres.

 

Těšíme se na vás na Jóga Dnes Konferenci 2021 v Martinickém paláci v Praze. 

Tým Jóga Dnes 

 

Objednat předplatné