Očistné techniky 10. 09. 2014 PDF Tisk

Mentální posílení a půst

Mentální očista a nebo půst jako proces, při němž tělo „požírá samo sebe“. Nejdříve přijdou na řadu nejškodlivější složky potravy – odpady, nefunkční tkáně a odumřelé buňky.....

Mentální posílení a půst

Půst je proces, při němž tělo „požírá samo sebe“. Nejdříve přijdou na řadu nejškodlivější složky potravy – odpady, nefunkční tkáně a odumřelé buňky, choroboplodné zárodky a nadbytečné rezervy. Půst znamená vyloučení určitých (všech) potravin, hlavně těch, které zůstávají dlouho v žaludku. Čím méně druhů potravin jíte, tím lépe. Stačí pít vodu (půst), eventuálně vybrat si jednu potravinu, popř. popíjet pouze zeleninové šťávy (varianta očisťovací diety). Tímto oddechem pro trávící soustavu dopřejete svému tělu možnou očistu, regeneraci a obnovení energetického potenciálu. Při výběru jedné potraviny nebo šťávy se pokuste nemíchat ovoce a zeleninu. Vždy k cca 1 litru šťávy popíjejte 2 až 3 litry čisté neperlivé vody. Nemáte-li chuť na šťávy, zvolte třeba suchou rýži (200 - 300 gr).

Půst je způsobem očisty. Nejenom fyzické očisty, ale i mentální. Podstatná je očista mysli, kdy dochází k rozvoji síli vůle a spirituality. Pokud se postíte, věnujte pozornost i svým myšlenkám a ve chvíli půstu se zkuste zbavit například nějaké své negativní vlastnosti. Vypouštějte ji pryč....

Půst má hluboký význam v tréninku vůle. Posiluje schopnost setrvat u daného úkolu, což může být paralela s pravidelnosti cvičení. Člověk cvičící jógu si také dává úkol. Cvičit pravidelně a tak půst je jedním z prostředků, jak posílit své rozhodnutí a vytrvat u daného úkolu. 

Síla slunce a měsíce ovlivňuje zemi a nás na ni. Zářivé slunce dává sílu a život, ale je-li měsíc v úplňku, jeho síla je neporovnatělně větší. Zvolíme-li půst za úplňků, je to strašně síla, která na očištění působí, síla, která mění a změní. Například jedním z efektů očisty  je zprůchodnění energie tělem. Tělo ve svých energetických drahách má zatuhlou, nebo neprůchodnou energii a tak jakákoliv rozumná očista pomáhá v "prošťouchnutí" energetických drah. 

Přečtěte si úplňkové tipy

Tipy:

  • Pijte bylinkové čaje nebo čistou vodu.
  • Ryzí půst je pouze popíjení čisté vody.

 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Samphotostock.cz 

 

Objednat předplatné