Než začnete cvičit 13. 12. 2022 PDF Tisk

Jógou krok za krokem - průvodce domácí jógové praxe

Strukturovaný a precizní průvodce jógou - krok za krokem, to je speciální balíček obsahující 2 díly knihy Žijte jógu, dvou CD Žijte jógu, rozkládací plán lekce jógy, špendlík a bavlněnou tašku #jogunecvicimaleziju a také 6 měsíců přístup k videím Jóga Virtual.

Jógou krok za krokem - průvodce domácí jógové praxe

Cvičit jógu doma, natož pravidelně, chce velké odhodlání a disciplínu. Jak pravidelně cvičit? Co je třeba ke cvičení jógy a proč by vlastně bylo dobré - pravidelně cvičit?

Yoga Market ve spolupráci s Václavem Krejčíkem připravil speciální SET- PRŮVODCE JÓGOU KROK ZA KROKEM, který vás provede domácí jógovou praxí v klidu a pohodě, aníž byste museli kamkoliv cestovat a mohli cvičit kdykoliv a kdekoliv. O průvodci jógu si povídáme s jeho autoremVáclavem Krejčíkem 

Než se dostaneme k podstatě věci a našemu tématu, co vás na józe přitahuje?

Jedinečnost, možnost adaptace jógových technik a postupů, volnost i omezenost, dobrý trénink pro tělo, transformace pomocí vědomého nádechu a výdechu. Práce s pozorností a jejím směřováním, je to nejúžasnější, co jóga s sebou přináší. Jóga nabízí jak práci s tělem, tak i s myslí, tedy fyzická kondice a duševní zdraví jdou společně ruku v ruce.

V jakém vztahu s vámi a s jógou jsou vaše poslední dvě knihy Žijte jógu?

Dvě knihy z edice Žijte jógu jsou učebnicovým, strukturovaným i emociálním Průvodcem jógou - krok za krokem pro všechny, kteří chtějí cvičit doma nebo sami bez návštěv jógových center. Seznámíte se jak s cvičením jógy - jako fyzickým tréninkem, tak i s jógou mysli - tedy s postupy pro mentální pohodu.

Knihy jsem psal tak, jako všechny ostatní...po nějaké době jsem prošel texty, které si píšu pro sebe a viděl jsem v nich spojitost. Poskládal jsem je a začal na nich pracovat. Slovo dalo slovo - domluvili jsme se s fotografem, týmem a začali tvořit. První kniha je učebnice, druhá kniha je spojení jednotlivostí a rozšíření základních technik a také vhledem do filozofie, která je duší celého systému jógy.

Co hledat v knížkách?

První kniha Žijte jógu vyšla spontánně s pocitem - udělat knihu o józe jinak - ne podle nomenklatury vydavatelství. Její prodej byl v desítkách tisíc, což jsem byl moc rád, protože všichni, kteří jsme na ni pracovali, jsme měli cíl - jinakost, než jen mustr velkých vydavatelství - proto jsme si knihu vydali i sami. A to se povedlo. Kniha je učebnicí jógy sloužící pro domácí jógovou praxi, ale i pro studenty jógy, kteří chtějí “manuál”, jak cvičit pozice, jak je modifikovat, sestavovat dohromady, jak pracovat se středem těla, v těhotenství, jak dobře spát, a nebo jak se vydat k hlubším technikám, jako jsou pránájáma, jóga nidra. Kniha se nezastavuje jen zde, u praktických fyzických” tréninků. Ona otevírá cestu i k filozofii, doteku víry a božství v nás. Vím, toto jsou náročná slova, ale jejich obsah, pokud se začnete o ně zajímat, je velice jasný, přirozený a jednoduchý. Součástí knihy je také očista a zdravá strava.

Druhý díl Žijte jógu 2 vyšel (2021) v době “izolace”. Díky nadšení všech tvůrců posunul běžnost a vnitřní stav frustrace v jógovou krásu vyobrazenou pomocí fotek i textů. Kniha je zaměřena na péči o sebe sama, práci s emocemi, cvičení jógových sestav podle elementů a ájurvédy, techniky meditace a především se zaměřuje - na žitou filozofii, jako krmivo pro duši. S oporou o staré tradiční texty se jóga proměňuje v jógu přítomnosti - jógu mysli a každý nádech a výdech je pomocníkem pro to, nezbláznit se, když svět okolo nás není takový, jaký bychom ho chtěli mít. Návody, postupy, techniky, příběhy, emoce a zkušenost… #jogunecvicimaleziju - to je druhý díl Žijte jógu - hledání harmonie.

Společně s Yoga Marketem, jste připravil tento celý balíček. Proč? 

Obě knížky tvoří ucelený koncept - jak cvičit jógu. Právě přidáním videí, CD a dalších věcí do balíčku dává vše smysl. Nejenom psaná forma, ale i audio a video tak mohou "čtenáří" využít a vše spojit dohromady.

K těmto dvěma dílům knihy Žijte jógu je jako dárek: 6 měsíční přístup do největší videotéky jógy v České republice JÓGA VIRTUAL v hodnotě 850 Kč, ve které naleznete více jak 500 videí různých stylů jógy s nejznámějšími lektory v České a Slovenské republice. Shlédnout a cvičit můžete i s online kurzy, např.  - 10 lekcí začínáme s jógou.

S knihami získáte i dvou CD Žijte jógu (meditace, relaxační techniky), bavlněnou tašku a připínací špendlík - klipsna s heslem Jógu necvičím ale žiju” + rozkládací plán jógové lekce, díky kterému, i když u sebe nemáte svého instruktora jógy, můžete cvičit jógu - kdykoliv a kdekoliv. Strukturu jógové lekce - tréninku si položíte na zem, před podložku, a necháte se nést systematickým jógovým tréninkem pro vaši domácí jógovou praxi. 

Co se čtenář a majitel balíčku Jóga krok za krokem naučí? 

Tento set, je dle mého názoru a zkušenosti, skvělou učebnicí jógy, kde se krok po kroku seznámíte s pozicemi, sestavami pozic, strukturou domácího cvičení, principy dýchání, metodami relaxací a meditací. Naučíte se vnímat své tělo a své potřeby, vytvoříte rituály pro pravidelnou praxi a určitě, začnete-li cvičit, budete se cítit dobře. A o to jde. 

Spojil jsem dohromady mé znalosti, zkušenosti, můj věk a životní poznání. Nikomu netlačím do hlavy, že jóga je ta jediná správná cesta. Sám na sobě, i s vědomím nedávné doby, kdy jsem téměř 8 měsíců nemohl chodit a hrozila mi operace páteře, jsem se přesvědčil, že jógu lze adaptovat pro každý problém i běžnou situaci a i zde je možné - opět se zvednout a jít dál.

Jsme úžasní lidé, i když padáme na dno, nebo se vznášíme v oblacích. Prostě jsme a učíme se se sebou zacházet.

Jóga pro mě není život, ale jóga jsou prostředky pro spokojenost v životě. Ať jóga rozpoutává vnitřní radost, trénuje tělo a je průvodkyní v běžném životě. 

 517999E7-4D4C-4E46-B99C-53A6B45789F5.jpeg 

SET Žijte jógu - krok za krokem obsahuje:

  • kniha Žijte jógu 1
  • kniha Žijte jógu 2
  • dvou CD Žijte jógu
  • rozkládací plán jógové lekce
  • špendlík a bavlněná taška #jogunecvicimaleziju
  • 6 měsíců přístup do Jóga Virtul - největší videotéky jógy v Česku

Objednákvy ZDE.

Objednat předplatné