Spolupracujeme 29. 06. 2015 PDF Tisk

Jak zlepšit a zrychlit blahodárný vliv jógy?

Jóga vede nejenom ke svalové harmonii, ale i k relaxaci těla a mysli. Zbavuje stresu, podporuje imunitní systém a pomáhá s přebytečnými kily. Víte, jak zlepšit prospěšný vliv jógy na naše tělo, mysl a energii?

Jak zlepšit a zrychlit blahodárný vliv jógy?

Použijte akupresurní podložku

Trik, jak zefektivnit a prohloubit účinky jógy je jednoduchý. Stačí, když místo obyčejné podložky použijete akupresurní. V čem spočívá její výhoda? Akupresurní podložka má na sobě plastové hroty, které stimulují specifické body, zvyšují prokrvení dané oblasti a uvolňují svaly. Díky tomu se skloubí účinky cvičení a vliv originální podložky Iplikátor, která pomáhá na bolesti zad, kloubů nebo při migrénách.  

 

Co je Iplikátor?

Iplikátor je výrobek s československým patentem. V 90. letech ho měl doma snad každý. Pamatujete si režné plátno s červenými hroty? To je on!

 D1

Za tu dobu se vzhled podložky trochu změnil, ale účinky zůstaly skoro stejné. Režné plátno nahradila bavlna, přidala se molitanová výplň a nafukovací vložka. Nová podložka z plastu usnadnila údržbu a hygienu. Díky možnosti vložení nafukovací vložky se podložka přizpůsobí prohnutí páteře v bederní a krční oblasti a působí daleko účinněji

 

Relaxační podložka trhá rekordy

Díky účinkům Iplikátoru se z něj stal světový hit a zahraniční výrobci ho použili jako vzor ke kopírování. První zemí, kde se falzifikáty objevily, bylo Švédsko. Pod názvem Shakti-mat se v roce 2009 zapsal do Guiennessovy knihy rekordů, kdy na hromadnou meditaci v parku ve Stockholmu dorazilo okolo tří tisíc vlastníků podložky

 

Pozor na falzifikáty

Oproti originálnímu Iplikátoru ohrožují padělky naše zdraví. Nesplňují hygienické normy, hrozí u nich přítomnost toxických lepidel, plastů a barviv. Počet shluků hrotů a jejich umístění je libovolné. “Přitom pozměněním hustoty a špičatosti hrotů postrádají falzifikáty původní účinek podložky,” upřesňuje dodavatel Iplikátoru Jan Krásný. Až si tedy budete akupresurní podložku pořizovat, zjistěte, zdali má značku CE a je registrovaná jako zdravotnická pomůcka. 

 

Iplikátor doporučují doktoři 

“Ihned po použití podložky je pozorovatelné zlepšení stavu pacienta. Jednorázové i opakované použití je efektivní,” potvrzuje doktor Gustáv Solár z Centra akupunktury a přírodní medicíny. “Chvíli po použití Iplikátoru pocítíte příjemný hřejivý pocit a uvolnění,” doplňuje rehabilitační doktor Tomáš Kilian. 

 

Jak s akupresurní podložkou cvičit?

Máme pro vás několik pozic, která slouží k uvolnění napětí. Vytvořili jsme sestavu, která protahuje, posiluje i uvolňuje. Cvičením s akupresurní podložkou dochází k masáži svalstva i vnitřních orgánů, a tím se zesiluje účinek jógy. Doporučujeme cvičit sestavu jako celek. 

 

1

Uvolnění celého těla v lehu na zádech

Nohy mějte natažené, nekřižte je. Paže jsou podél těla, dlaně směřují vzhůru. Oči pro větší uvolnění můžete zavřít. Volny přirozený dech. Prociťujte uvolnění celého těla. 

2 

Posílení středu těla

Leh na boku. Tělo je v jedné rovině, hlava leží na paži. Horní paži opřete před hrudníkem. S nádechem zvedněte horní nohu a s volným dechem setrvejte v pozici, dokud je vám to příjemné. Opakujte na druhou nohu. 

3

Pozice srnky

Leh na břicho. Volně dýchejte do břicha a vnímejte břicho, jak tlačí do podložky. Přitahujte střídavě paty k hýždím. Dýchejte přirozeně. 

 

TIP: Zkuste také s Iplikátorem pozici kočky, polohu kobry a další své oblíbené pozice. 

 

 

 

Originální akupresurní podložku Iplikátor můžete koupit ve zdravotnických potřebách nebo na www.iplikator.cz.

Objednat předplatné