BLESKOVĚ
Než začnete cvičit 09. 01. 2018 PDF Tisk

Proč je nyní ten nejlepší čas začít s jógou!?

Znáte to, dáte si dvacet různých předsevzetí, a když dojde na lámání chleba, ani jedno nedodržíte. Ale tady je dobré se trochu zamyslet. Cvičení je nutnost, když se na to podíváme trochu s nadhledem, chceme-li mít zdravé a bolestmi opomíjené tělo, klidnou mysl a posílit pocit, že sami sebe máme rádi, musíme zkrátka cvičit.

Proč je nyní ten nejlepší čas začít s jógou!?

A jelikož si všichni k Novému roku přejeme vše nejlepší pro sebe, své rodiny, hodně zdraví a málo stresu, jeví se jóga jako ideální pomocník.

A proč tedy jógu opravdu zahrnout do svých novoročních plánů?

  1. Zlepšuje flexibilitu. Znáte to, ráno vstáváte, dvacet už vám dávno není a zatuhlé klouby o sobě začínají dávat vědět. Občas vás pobolívá kyčel, jindy bedra a je dobré se zamyslet nad tím, kolikrát jsme v životě kvůli těmto obtížím podstoupili masáž, aby se nám ulevilo? Všichni stárneme, stárneme neustále, žijeme v době plné technických vymožeností, fastfoodů a nejnovějších technologií, kde se jaksi zapomíná na tradiční hodnoty a ty nejjednodušší věci, které nám mohou pomoci. A tak není od věci vrátit se k protahování, zařadit pozdravy slunci a pro své tělo něco udělat. Budou se dít hotové zázraky. A nebude trvat dlouho a výsledky se rychle dostaví.

 

  1. Pro lepší tělo. Mnoho z nás chodí do posilovny, běhat, jezdit na kole, abychom byli sami se sebou spokojení a také se sobě více líbili. A přitom i jóga může být komplexní trénink, kde navíc kromě těla, budeme trénovat i svou mysl. Tak například kapalabháti pránájáma dech nebo pozdravy slunci pracující na středu těla vám pomohou shodit tuk kolem břicha a vy se tak budete cítit lépe i lépe vypadat. Pozdravy slunci představují komplexní cvičební sestavu, která vám dopomůže k pocitu svěžesti a energičnosti, ale také vám zajistí úbytek kila či dvou.

 

  1. Pro bystrou mysl a bystrá rozhodnutí. Urychlená rozhodnutí často vedou k nežádoucím výsledkům. Některá rozhodnutí zkrátka potřebují, abyste se zastavili, zklidnili mysl a vytvořili novou a lepší strategii toho, jak celou situaci řešit. Tím, že budete praktikovat jógu, stanete se moudřejším a klidnějším člověkem. Stanete se schopným činit správná rozhodnutí ve správný čas a neztrácet ho plýtváním při vytváření strategie nové.

 

  1. Jóga jako čas strávený s rodinou. Čím dál častěji se stává, že trávíme čas na sociálních sítích, nakupováním v obchodních centrech a spoustou jiných činností, které nás nijak neobohacují. Domluvit se na společných lekcích jógy, které budete navštěvovat v konkrétní den i čas se tak jeví jako ideální a velmi prospěšný způsob, jak pro sebe i váš vztah s vašimi blízkými něco udělat.

 

  1. Skvělý způsob, jak detoxikovat své tělo! Ano, jóga skutečně pracuje s mechanismy těla tak, že se tělo čistí a vylučují se škodliviny. A to nejlépe v delším časovém horizontu, kdy je pravidelná praxe ruku v ruce s detoxikací opravdu vidět. Detoxikace je ovšem jen jedním z benefitů pravidelného cvičení, jóga jde totiž mnohem dál. Pravidelná praxe vám pomůže odbourat stres a toxiny uložené hluboko v našem těle. Výsledkem pak bude zdravé a mladistvé tělo, klidná a vyrovnaná mysl a energií sršící osobnost. Jóga vám zkrátka přinese do života mnoho nového.

 

  1. Pro celkové zdraví. Krevní tlak, diabetes, úzkost, nekvalitní spánek, stres, osteoporóza – tak na to všechno má jóga odpověď. A jak se říká: prevence je lepší než léčba. V tomto případě může být jóga vaším krokem k prevenci. Mnoho studií již potvrdilo, jak je jóga nápomocná při nejrůznějších zdravotních obtížích.

 

Ať už s jógou začnete kdykoliv, stanete se díky ní nejlepší verzí sebe sama. Budete chytřejší, bystřejší, zlepšíte svou paměť a budete mít dostatek energie na to, abyste čelili výzvám všedních dnů. Zkrátka jógujte a sledujte, co se bude dít. S vámi i světem kolem vás.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné