BLESKOVĚ
Spolupracujeme 03. 09. 2019 PDF Tisk

Přijďte si zharmonizovat tělo i duši na Festival Evolution

Blíží se v pořadí druhý Festival Evolution tohoto roku. Konat se bude o víkendu 21. – 22. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Přijďte si zharmonizovat tělo i duši na Festival Evolution

Současný životní styl se vyznačuje mnoha extrémy. Na jedné straně jsou lidé, kteří si striktně hlídají téměř každé sousto a přemýšlejí do detailu nad svým konáním, na straně druhé jsou ti, kterým vyhovuje spíše konzumní styl života. Pokud patříte spíše k první skupině, ale se zdravým pohledem, určitě vás svou nabídkou potěší Festival Evolution. Konat se bude o víkendu 21. – 22. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Festival nabídne dva dny naplněné inspirací pro váš zdravý životní styl včetně ekologie, osobního rozvoje a alternativy. Těšit se můžete na spoustu novinek v podobě produktů, které představí okolo 250 vystavovatelů, stejně jako na inovativní pohledy na tradiční přístupy. Mluvit se bude o aktuálních tématech, abyste si z festivalu mohli odnést i praktické tipy, nápady a inspiraci.

Zakladatel festivalu Ctirad Hemelík o Festivalu Evolution říká, že právě jeho výjimečný formát a multižánrový charakter festivalu umožňuje propojit tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální s tou, která působí příliš racionálně. 

Jóga i strava jdou ruku v ruce

Přestože velká část festivalu bude zasvěcena jídlu – mluvit se bude o kvalitě potravin, najdete zde celou řadu certifikovaných BIO potravin, širokou nabídku zdravé výživu a lékaři a odborníci návštěvníky seznámí s vlivem stravy na naše zdraví, tak na řadu přijde i cvičení. To je totiž pro naši duševní pohodu naprosto nezbytné. Stejně jako naše tělo potřebuje kvalitní potravu, naše duše potřebuje harmonii. Teprve potom může všechno fungovat tak, jak má.

Na festivalu můžete zdarma vyzkoušet ukázkové lekce cvičení – od taiči, přes dechová cvičení až po jógu. O té se ví, že napomáhá správnému držení těla, protahuje a posiluje svaly, ale má i celou další řadu pozitivních přínosů. K těm patří eliminace stresu, zkvalitnění dýchání nebo schopnost léčit psychosomatické potíže. Ukázalo se také, že zlepšuje soustředění a působí příznivě na naši imunitu. Už to je samo o sobě dostatečným důvodem, proč jógu vyzkoušet.

Není také náhodou, že ti, kteří pravidelně cvičí jógu, dávají přednost rostlinné stravě. Strava se v józe opírá o Ajurvédu, která je založena na přijímání přírodních produktů, ideálně čerstvých a v té nejlepší kvalitě. Jídlo nás totiž ovlivňuje po fyzické i duševní stránce a podílí se i na naší výkonnosti. Na Festivalu Evolution si proto na své přijdou i vegani a vegetariáni, kteří zde mohou skvěle nakoupit, ale také si pochutnat na dobrotách připravených ve food zóně. Mnoho cenných informací potom můžete získat na některé z chystaných přednášek.

Nevynechejte ovšem ani sekci věnovanou osobnímu rozvoji, kde se dozvíte, jak na sobě pracovat nebo jak zlepšit své výkony, případně naučíte odhalit svůj talent. A nejen ten svůj, ale i vašich dětí. Ostatně i nejmenší návštěvníci si zde přijdou na své. Připraveny jsou pro ně tvořivé dílny nebo hlídací koutek. Rodiče s miminky zde zase najdou intimní prostor pro nakrmení nebo přebalení svých ratolestí.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů a podrobného rozpisu programu najdete na www.festivalevolution.cz.

Objednat předplatné