Spolupracujeme 04. 10. 2021 PDF Tisk

Přejděte na zelenou. Dejte šanci spirulině!

Zelené potraviny lákají lidstvo již od nepaměti. Asociujeme si je se zdravým životním stylem, detoxem a mládím. Jednou z těchto potravin je i řasa spirulina, která je známá pro svůj vysoký obsah bílkovin a imunitu podporující účinky a nejčastěji ji seženete ve formě tablet. Nyní však na český trh přichází první nápoj s čerstvou spirulinou, který s sebou nese benefitů mnohem více.

Přejděte na zelenou. Dejte šanci spirulině!

Spiralps je první nápoj, který je vyroben z čerstvé spiruliny! Zapomeňte na chuť sušené spiruliny, kterou znáte z tablet. Nápoje Spiralps jsou osvěžující a díky broskvovému a jablečnému pyré chutnají opravdu skvěle. Navíc obsahují mix alpských bylin včetně tymiánu a řebříčku. Tymián je znám pro své antiseptické a protizánětlivé účinky a v lidovém léčitelství se nejčastěji využívá při léčbě nachlazení, bolesti v krku a dalších infekcí. Řebříček se zase často používá ke zlepšení chuti k jídlu a trávení a někteří jej dokonce používají ke zmírnění křečí během menstruace.

Co je to spirulina?
Věděli jste, že bez řas bychom tady možná ani nebyli? Řasy, jako je i spirulina, jsou jedny z nejstarších forem života a produkují kyslík, který před miliardami let umožnil život na naší planetě. Modrozelená řasa spirulina byla hojně využívána již v době Aztéků, ale nejvíce se proslavila teprve v minulém století, když ji NASA začala využívat jako zdroj živin pro astronauty během vesmírných misí. Ještě dnes se tradičně sklízí v okolí jezera Čad a poté ji místní lidé suší do koláčů zvaných dihé. Moderní doba zná však spirulinu spíše ve formě zelených tablet.

Řasa spirulina je velmi bohatá na živiny a mikronutrienty. Vyniká především obsahem bílkovin (okolo 60 g/100 g), ale najdeme v ní i zajímavé látky, jako je draslík, železo, hořčík, vápník či vitamín C. Spirulina také posiluje naši imunitu, pomáhá snižovat únavu, stres a dokonce může pomoci i při redukci váhy. Své uplatnění najde i u sportu, protože posiluje fyzickou výdrž a dodává energii.

„Dnešní průměrná strava obsahuje velmi málo ovoce a zeleniny. Spirulina může být jedním ze zdrojů chlorofylu - tedy zeleného barviva, které nám ve stravě chybí, protože jíme málo zelené listové zeleniny. Díky obsahu vlákniny může také pomoci osobám, které jí nepřijímají dostatek, mají problémy s imunitou či se střevní mikroflórou. Je důležité také sdělit, že osoby, které mohou mít nedostatek vitamínu B12 a proto pravidelně konzumují doplněk tohoto vitamínu, by ho měly brát v jinou denní dobu než doplňky a produkty se spirulinou či chlorellou. Tyto řasy totiž mohou snížit vstřebávání vitamínu B12 ze stravy i doplňků,” radí výživová poradkyně ProVeg Česko Mgr. Pavla Široká.

Zdravý a osvěžující nápoj Spiralps
Spiralps je nápoj švýcarské receptury, který se zrodil v Alpách již v roce 2011, kdy se dva vědci Fédéric Dubois a Yannick Lesbros doslechli o benefitech čerstvé řasy spiruliny. Manželé Pazderovi, kteří byli u úplných začátků nápoje jako investoři, následně nápoj přestěhovali do České republiky a nabízejí ho v balení 250 ml. Cílem je však uvést na trh do konce roku i větší balení a to 500ml a rodinné balení o objemu 3 nebo 5 l.

Nápoj Spiralps potěší i nízkým obsahem kalorií (45 kcal na 250ml nápoj) a zároveň 250ml balení obsahuje provitamín A, neboli betakaroten (přes 2 mg), téměř 1,5 g proteinu a díky použití ovocného pyré místo šťávy zde najdeme také zdraví prospěšnou vlákninu.

Další výhodou nápoje je šetrná paskalizace. Tato metoda, kdy se produkty ošetřují vysokým tlakem, dokáže potlačit aktivitu mikrobů, bakterií i virů bez nutnosti ohřevu. Díky tomu si nápoj zachovává svěží zelenou barvu i obsah nutričních látek a enzymů. Nápoj tak zůstává čerstvý a vydrží chlazený 2 měsíce.

Máte chuť na zdravou svěžest nápoje Spiralps? Zakoupit ho můžete v několika kamenných prodejnách, jejich seznam najdete na www.spiralps.cz. Nápoje je možné koupit i v e-shopu na stejné stránce.

Objednat předplatné