BLESKOVĚ
Konference 02. 05. 2022 PDF Tisk

Představujeme Vám lektory Jóga Dnes KONFERENCE Praha 22.10.2022

Lektoři jógy, kteří vás potěší jejich lekcemi jógové praxe...rezervujte si 7 lekcí a buďte s námi na jógové akci Jóga Dnes KONFERENCE. Podívejte se, kdo kdo s Vámi bude praktikovat jógu. 

Představujeme Vám lektory Jóga Dnes KONFERENCE Praha 22.10.2022

Přinášíme vám popis a seznam lekcí jógové konference s lektory, kteří se již těší na vaši účast. Po třech letech tak budeme moci společně strávit jógový čas plný pohody, dechu, meditace a vzájemnosti. V rámci konference pro vás připravujeme mnoho zajímavostí, expo i výstavu jógových fotografií. Na každého z vás budou čekat dárky od partnerů akce. 

Registrace OTEVŘENA.

Čakra jóga – Tři těla, tři dary / Barbora Hynšt Hu

Lekce čakra jógy jako cesta, na které se kříží krajina těla, energie a srdce-mysli. Vše co nás podmiňuje, skrývá dar v podobě potence. Pulzace jako cesta zvenčí do nitra a zase zpět.

Jóga pro sportovce / Veronika Ševčíková

Lekce jógy, která je sestavena speciálně pro potřeby aktivních sportovců. Jak se navzájem doplňují jóga a sport? A jaký přínos má pro nás jóga jako kompenzace k dynamickým sportům? Na lekci si ukážeme různé varianty pozic spojené do vinyasových sekvencí a přiřadíme je ke konkrétním sportům (běh, plavání, surfování, cyklistika, golf, skate.....). V posledním roce jsem se zamilovala do surfování a na základě vlastních zkušeností vám popíšu, jak mne jóga zkorigovala a vyrovnala různé dysbalance, pomohla zlepšit moji jízdu na vlnách a v neposlední řadě mne zachránila před různými zraněními. Vytvoříte si představu, jak si připravit domácí jógovou praxi vhodnou pro vaše potřeby a aktivity, tedy sport, jaký provozujete. 

Jóga pro nejlepší léta / Dalibor Štědronský

Dynamická sestava pro dlouhodobě udržitelnou každodenní smysluplnou praxi a seznámení s technikou dýchání v ásanách.

Jóga refresh - Karolina Štraus Idris, Simona Josefová, Dara Rakovčik

Pránájáma, jóga tváře a horní části těla - Karolína Štraus Idris
Podzimní vinjása - spojení se zemí, rozvoj stability a síly - Simona Josefová
Jinové zklidnění - Dara Rakovčík

Po stopách moderní jógy – povídání / Martin Wagenknecht

V našem povídání nabídneme širší kontext, ve kterém se utvářela jóga taková, jak ji známe dnes. Vrátíme se do minulosti, abychom si ukázali, z jakých zdrojů čerpala a co všechno se do ní obtisklo. Možná budeme překvapeni, že se na její dnešní podobě podepsala celá řada nepůvodních prvků a také prvky sice indické, ovšem z prostředí, která bychom s jógou rozhodně nespojovali. Společně odkryjeme mystérium pozdravu slunci a ukážeme si, jak jógové prostředí ochotně nasávalo venkovní vlivy. 

Po stopách moderní jógy – praxe / Martin Wagenknecht

Jak asi vypadala první jógové lekce v dnešním slova smyslu? Jak vznikal pozdrav slunci? Jak se zrodila "pravá jógová relaxace", jak ji máme rádi dnes?

To vše si ukážeme - některé ásany a postupy nám budou připadat ne úplně přirozené, jiné jsou nám naopak důvěrně známé a prověřené předchozími desetiletími. Vstupte do moderní jógové historie. 

Shanti jóga a křišťálové mísy / Markéta Faustová a Healing  sounds by Jami 

Prociť svoje tělo v laskavé józe s Markétou Faustovou. Po uvnitřnění a naladění na sebe i druhé necháme rozeznít svoje tělo, ale také svůj hlas. Projdeme se krajinou zvuků. Poplujeme v jemných pozdravech měsíci za zvuků flétny, koishi a léčivých nástrojů.  Na závěr vás Jami pomocí křišťálových mís dostane do úplného zenu. 

Jóga sport class / Tereza Bonnet Šenková

Série 41  jógových poloh (zaměřených na předklony, záklony, trakce a twisty), které se střídají v dynamickém tempu a jsou doplněny metodicky sestavenými drily na zdvihy (lifty) a stojky. Na rozdíl od klasické́ Bikram lekce, která́ je sérií́ absolutně̌ terapeutickou, Yoga sport class je sérií, která́ otevře váš̌ potenciál. 

Energy Flow jóga / Václav Krejčík, Jakub Šamberger a Katka Bílková

Lekce, která povzbudí vaše tělo, mysl a smysly fyzicky náročnějšími, ale přesto dostupnými sekvencemi. Zkuste zaměřit energii svého těla na budování síly, rovnováhy a vytrvalosti. Závěrečná společná meditace se sankalpou vám bude odměnou.

Čistá mysl – meditace a jin jóga pro čistý stav našeho bytí /Veronika Carmanová

V období podzimu jde o více než jen pustit a nechat být. Jde nám o to sami pro sebe nasát čistotu. Lekce jin jógy a závěrečné meditace bude zaměřena na tento stav čistého bytí.

Jóga „IN MOTION“ hravě a svěže /Tomáš Strnad

Připoj se na lekci ve stylu vinyasa jógy, ve které si s Tomášem pohraješ s tvým dechem a tělem v pozicích, díky kterým nabudíš a zbystříš mysl. Na viděnou na podložce !

Podzimní jóga pro harmonizaci emocí / Zuzana Klingrová

Společná praxe jógy pro harmonizaci emocí, které sebou přináší zvýšená ájurvédská dóša Váta, která nás ovládá během podzimního období. Lekce zahrnuje praxi pozic, pránájámy, krijí, mantry a meditaci.

Jógu necvičím ale žiju – povídání o zkušenostech a filozofii jógy, prastarých moudrech pro využití v běžném životě / Václav Krejčík

Žít neznamená žít s nasazenými růžovými brýlemi, užívat si výhradně toho, co nás těší a kráčet po prošlapané cestičce, která vede ke zřetelnému cíli. Naopak! Žít jógu znamená putovat skrze všechna úskalí a překážky, příležitosti, které nám do životní cesty přicházejí a prožívat každý okamžik jako ... „štěstí být“, a to s pomocí víry v něco nás přesahující.

Objednat předplatné