BLESKOVĚ
Spolupracujeme 05. 01. 2021 PDF Tisk

Předávejte lidem inspiraci jako instruktor jógy

Trávíte na své podložce spoustu času a chcete józe porozumět hlouběji? Rádi byste kouzelným spojením duše a těla inspirovali další lidi? Pak jste už určitě přemýšleli nad tím, že byste se vrhli cestou instruktora jógy. Jak se jím můžete stát a co tím získáte?

Předávejte lidem inspiraci jako instruktor jógy

Jóga není jen pro experty
Pokud se chcete stát instruktorem jógy, neznamená to, že musíte umět komplikované pózy. Své znalosti předáte ostatním, i když nebudou na expertní úrovni. Jako nadšenec se můžete zúčastnit akademie jógy, kde vám vše potřebné předají zkušení lektoři.

Sami dobře víte, že jóga není jen o cvičení, a stejně tak byste k ní měli přistupovat i pokud chcete být instruktorem. Mnohem důležitější je, abyste znali filozofii jógy, byli empatičtí k ostatním a dokázali své lekce přizpůsobit všem, kteří se jich budou účastnit.

Co jako jóga instruktor získáte?
Abyste se stali instruktorem jógy, potřebujete absolvovat kurz. Na něm se dozvíte, jak správně provádět jednotlivé jógové pozice naučíte se je přizpůsobit potřebám a zdravotnímu stavu svých studentů. Dozvíte se také o pozitivních účincích jednotlivých pozic, naučíte se dechové a meditační techniky a vše se naučíte skládat do smysluplných sestav.

Během dlouhodobého tréninku pod zkušeným vedením se jednoduše řečeno dozvíte vše, co potřebujete o józe vědět a co následně předáte svým svěřencům.

Důležitý je výběr lektora + kombinace distančního a prezenčního studia
S takovým dlouhým seznamem všech úžasných věcí, které se naučíte a prozkoumáte, je jasné, že výběr školy a lektorů je tím nejdůležitějším krokem. Se svým lektorem budete trávit spoustu času, takže potřebujete rezonovat s jeho osobností i myšlenkami. Skvělý učitel vás bude inspirovat k nalezení vlastní cesty k seberozvoji a pomůže vám stát se autentickým a empatickým učitelem, kterým chcete být.

Co všechno obnáší splnění kurzu a přerod v kvalifikovaného instruktora jógy se dozvíte například na Power Yoga Akademii. Je jednou z nejlepších škol v České republice, získala akreditaci MŠMT a YOGA ALLIANCE a dává si záležet na kvalitě výuky i samotných lektorů. Už od roku 2005 vychovává nové instruktory jógy, které své uplatnění najdou nejen v Česku, ale i ve světě.

Pravidelně pořádá 200hodinový kurz Yoga Teacher a 150hodinový kurz Instruktor jógy, které pomohou rozvíjet vlastní praxi v oblasti jógy a zdravého životního stylu. V současné době, kdy je náročná doba osobní přítomnosti na kurzu jógy, kombinuje Power Yoga Akademie distanční a prezenční studium. Toto studium je efektivní, šetří čas i finance, je intenzivnější s podporou lektorů vzdělávací akademie. Vše probíhá v rámci výuky přes ZOOM, speciálních rozšiřujících workshopů a konzultací. 

Po absolvování a složení zkoušek ze všeobecných předmětů (anatomie, fyziologie a první pomoc) a odborných jógových předmětů se z vás stane certifikovaný instruktor jógy, který bude mít široké znalosti proto, umět učit jógu ve stylu powerjógy, nebo hathajógy. Budete moci inspirovat lidi v cestě klidu, dobré kondice a pohody na základě jógy.

 

 

Objednat předplatné