Pránájáma v Karlíně

14. 03. 2019


Zveme vás na pravidelnou otevřenou 60minlekci pránájámy, která se koná každé pondělí a středu od 19:15 do 20:15 hod v jógovém studiu Yoga Shala Karlín (poblíž Karlínského náměstí).

27. 2. – 4. 12. 2019 každou středu od 19:15 hodin. Délka lekce 60 minut.

Pránájáma znamená kontrola („ayama“), životní energie („práṇa“). Je to starověká jógová technika, kde je prána kontrolována prostřednictvím dechových cvičení. Pránájáma je dobrá jak pro fyzické a psychické zdraví, tak pro dosažení stavu meditace. Když se naučíte ovládat svůj dech, naučíte se ovládat také svou mysl, tzn. emoce, stres, strach, úzkosti apod. Nejdůležitější ale je, že se zkrátka naučíte dýchat a využívat kapacity svého dechu naplno.

Pravidelná praxe pránájámy vede k vyšším stupňům jógy od stažení smyslů dovnitř, přes koncentraci až po stav meditace. Časem se váš dech natolik zpomalí, že už ho ani nebudete vnímat, vaše mysl přestane být zahlcena nepodstatnými myšlenkami a stav blaženosti bude tím, co bude doprovázet váš každodenní život.

Dostaví se klid a pocit štěstí. Nevěříte? Tak přijďte a sami okuste, jaké to je, a že je to vlastně opravdu možné. Kdo to jednou zažije, už s pránájámou nikdy nebude chtít přestat. Je jen potřeba pravidelná vytrvalá praxe podpořená dávkou trpělivosti. Aneb vše, co skutečně za něco stojí, nezískáme hned, ale musíme se k tomu postupně s pokorou a trpělivostí propracovat.

Pránájáma má nespočet benefitů: ● prodlužuje délku života, která je úměrná tempu našeho dýchání ● zvyšuje absorpci kyslíku (zvýšená schopnost využívat plíce) ● zlepšuje kontrolu emocí a myšlenek (mentální stabilita, jasná mysl, odolnost vůči stresu) ● zlepšuje koncentraci, paměť a posiluje sílu vůle ● čistí a uvolňuje dýchací cesty ● snižuje vysoký krevní tlak ● pomáhá u psychosomatických onemocnění, jako je nespavost, deprese atd. ● ulevuje od stresu, úzkosti, nervozity, bolestí hlavy a únavy ● posiluje imunitní systém a zlepšuje trávení ● pomáhá s detoxikací ● zvyšuje energii a uvolňuje svaly ● pomáhá k tomu, aby se člověk cítil dobře, byl uvolněný a šťastný

Lektorka: Jana Mikšíčková

Cena: 200 Kč

Více informací

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • zdroj: yogapoint.cz
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket