Jóga Zprávy 20. 12. 2018 PDF Tisk

Pránájáma

Přijďte se před koncem roku trochu rozdýchat, a načerpat tak novou energii. Pránájáma, znamenající kontrolu životní energie, je starověká jógová technika, kde je prána kontrolována pomocí dechových cvičení.

Pránájáma

Když se naučíme ovládat svůj dech, naučíme se ovládat i svou mysl, tzn. i své emoce, stres, strach, úzkosti a jiné. Cílem je zpomalit dech natolik, že ho ani nebudeme vnímat. To nám prodlouží život, neboť délka života je přímo úměrná tempu našeho dýchání.

Pránájáma přináší do našich životů spousty benefitů: zvyšuje absorpci kyslíku, což znamená lepší schopnost využívat své plíce, kontrolu emocí a myšlenek, tj. mentální stabilita, zlepšuje koncentraci, léčí nespavost, zmírňuje deprese, detoxikuje, dodává energii.

Přijďte na tuto otevřenou lekci a zjistěte více o technice dýchání. Lekce trvá 60 minut a probíhá každou neděli od 19:15 do 20:15.

Podložky, deky, bločky a další jógové pomůcky jsou na místě samozřejmě volně k zapůjčení. Žádné speciální vybavení ani oblečení ale nepotřebujete – vezměte si pohodlné oblečení, ve kterém se vám bude dobře sedět na zemi a nebude vás nic škrtit (hlavně v oblasti břicha a hrudníku).

Odhoďte strach z neznámého. Lekce je vedena tak, aby plně vyhověla individuálním potřebám každého účastníka.

Kde: Spirit Space, Nám. Kinských 3, Praha 5 

Cena: 200 Kč

Více informací

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com