Jóga Zprávy 01. 11. 2018 PDF Tisk

Pozdrav měsíci a klidný spánek

Pokud máte problém s usnutím a během spánku se neustále vrtíte, otáčíte a budíte, zkuste tento seminář, na kterém se ve spánkovém režimu a spánku jako takovém posunete zas o kousek dál. Chybět nebude ani sestava Pozdrav měsíce, která je v tomto směru velice nápomocná.

Pozdrav měsíci a klidný spánek

Pojďte tedy společně prozkoumat účinky této sestavy, která zklidňuje a velmi dobře pomáhá s nespavostí.

Pozdravy měsíci jsou méně známé než pozdravy slunci, a tak jako Slunce a Měsíc – i když jsou propojeni – jsou protiklady, a tak i obě sestavy mají opačné účinky. Jejich praktikování je proto doporučeno v opačných částech dne. Pozdravy slunci bývají označovány za jangovou, aktivní, energetickou, zahřívací praxi plnou mužské energie a světla a nejlepší účinky má jejich cvičení ráno, když je třeba „nastartovat“ den. Pozdravům měsíci jsou naopak oprávněně přiřazovány kvality jinové, ochlazující, uklidňující, meditativní, restorativní a ženské, a proto je nejlepší dobou pro jejich provádění večer. Vše je tak dokonale propojeno. Vše nám přináší tolik potřebnou rovnováhu.

Mimo to je také pozdrav měsíci zaměřen na protažení a zpevnění celého těla, stimuluje vnitřní orgány, zklidňuje mysl, zlepšuje koncentraci a pomáhá, jak už bylo zmíněno, s nespavostí.

Program semináře:

Začnete krátkou teorií, kde se o sestavě i spánku dozvíte pár důležitých rad.

Následovat budou principy klidnění, relaxační i ochlazující dechová cvičení, tj. pránájáma.

Prozkoumáte varianty pozdravů měsíce a dvě z nich zanesete do praxe a vyzkoušíte je.

Poté se celá sestava rozloží na jednotlivě ásany, kdy se bude pozornost věnovat jejich bezchybnému provedení, synchronizaci dechu a pohybu.

Celý workshop bude zakončen společnou meditací a hlubokou relaxací.

Kdy: Seminář bude probíhat v pátek, 16. 11. 2018 v 18:00 až 21:00 hodin.

Kde: Dům jógy Chodov

Cena: 780 Kč

Seminářem vás provede lektorka Šárka Furda.

 

Více informací