Zažili jste na hodině jógy 26. 01. 2017 PDF Tisk

Spojení v lekci jógy

Síla, která se postupně promění v lehkost a v hluboké závěrečné uvolnění přináší neuvěřitelně silný prožitek. Hravost, radost a volnost provází celou lekci, která spojuje všechny komponenty do plynutí v rytmu dechu. 

Spojení v lekci jógy

Položení těla do úvodní pozice dítěte s hlavou dolů omezí přístup očních vjemů a skloněním hlavy k zemi přijímáme hlubou pokoru a oddanost dnešní praxi, která v zápětí začíná hlubokým dechem. Tělo si zvyká na hluboké dýchání a pomocí jednoduchých pohybů dochází ve společnosti dechu ke spojení: dech a tělo, naše pozornost a dech, a to vše vyjádřeno hlubokou pozorností.

Pozdravem slunci dostáváme do těla energii, výdržemi a zapojením síly ve fyzickém těle objevujeme vnitřní sílu ovládat se a nepodceňovat se. Učíme se vytvářet hlubší spojení těla, ásan a naší mysli pomocí pozornosti, která se postupně zabydluje v nás. Už ji přestal zajímat okolní svět  a tak díky jejímu otočení dovnitř nastává proces sebekontroly a stav vnitřního klidu. Síla se kumuluje, střidá se s prouděním v rytmu dechu a nakonec se rozleje jako hluboké uvolnění do celého těla. Tělo díky fyzické aktivitě už nechce víc. Je položené v šavásáně odkud vše vzniká a do které se vše vrací. Je to hluboká blaženost a vy toužíte zůstat, když si to uvědomujete a nebo jste v sobě našli neomezený prostor a hluboký klid, který jenom je. Vy jste tím klidem do té doby, než se sálem rozezvučí "hlubokým nádechem pozvěte energii k sobě a výdechem nechte poslední zbytky únavy odejít", ...a ono to tak je!

Ten klid, který ve vás byl si nesete s sebou a pravidelným cvičením ho pěstujete víc a víc.

 

 

 

 

Objednat předplatné