Detoxikace a imunita 02. 05. 2022 PDF Tisk

Potřebujeme se čistit?

Také jste podlehli myšlence, že vás detoxikační kúra spasí, zbaví všech těžkostí a způsobí „znovuzrození“ ? Lepší je očekávání nemít...

Sledujte náše celotýdenní tématický plán zaměřený na očistu z různých úhlů pohledu. 

Potřebujeme se čistit?

Když se zamýšlím nad tématem očisty, cítím se dobře – a to nejenom vevnitř, a tento pocit získávám i z okolí. Nemám pocit, že bych se měla detoxikovat, čistit – prostě nepociťuji nic, co tyto potřeby doprovází. Mám zameteno před vlastním prahem, nelžu sobě, nelžu ostatním, jsem šťastná, spokojená se svým životem, mám ráda svou práci, zdravé jídlo, sport a pohyb na čerstvém vzduchu a v neposlední řadě společnost svých blízkých. Tak proč vnímám tlak z okolí, že bych měla...?

Mnoho lidí má neustále touhu se od „něčeho“ čistit a tato tenze sílí hlavně na jaře. Právě v těchto měsících se probouzí příroda, ale i hormony, aktivita a chuť věci měnit. Nejčastěji pak přichází rozhodnutí, že se sebou musíme něco udělat – projít si detoxem, zbavit se obtěžkání cizorodými látkami, zbytků špatného životního stylu, kilogramů navíc. Není to však všechno jen jakési nalhávání si sami sobě? Nesnažíme se prostřednictvím očistných kúr a detoxů jen řešit něco, co je naším stínem, co nás trápí někde v hloubi duše a co doufáme, že odejde se vším pryč?

Zdravý a aktivní člověk, který žije dle zásad zdravého životního stylu, promítá své přístupy i do všedního života, do práce, vztahů, komunikace, přístupu k lidem, dle mého názoru nepotřebuje radikální zasahování do vlastního metabolismu. Naše tělo má vlastní velmi silné očistné a detoxikační techniky, které vedou k přirozenému zdraví a zdravému organismu. Pakliže cítíte, že vše není ideální, jak zevnitř, tak z vnějšku, zamyslete se nad reálnými příčinami svých problémů a snažte se je řešit. Místo detoxikačního čaje jeďte na hory na čerstvý vzduch a dýchejte, místo pilulek a tinktur na očistu orgánů si naordinujte týden volna a věnujte se jen sami sobě – choďte na procházky, stravujte se střídmě a zdravě – zařaďte ovocné a zeleninové šťávy, hodně pijte – alespoň dva litry čisté vody denně, spěte alespoň osm hodin, dopřejte si masáž, a rozdávejte radost a lásku. Snažte se nastolit očistu přirozeně a nenásilně, prostřednictvím radostí běžného dne...

Pokud jste podlehli myšlence, že vás detoxikační kúra spasí, zbaví všech těžkostí a způsobí „znovuzrození“, tak budete zklamáni. Pokud se chcete opravdu očistit, musíte začít postupně s jednou slupkou své osobnosti za druhou. Začněte s nejméně náročnými neduhy a starostmi a pokračujte přes změnu životosprávy až po nejtěžší břemena. V těle souvisí vše se vším, a to platí i pro trávení a celkové zdraví. Teprve pak vám bude lehko po těle i na duši.

Objednat předplatné