Pohřešovaná instruktorka jógy se našla 2 týdny po svém zmizení!

13. 06. 2019


„Amanda Eller přežila v džungli,“ oznámili přátelé ženy po její záchraně vrtulníkem.

Instruktorka jógy, která se v havajském lese ztratila na celé dva týdny, byla nalezena naživu.

Amanda Ellerová (35 let) byla naposledy viděna, když vyrazila na výlet do Makawao Forest Reserve na ostrově Maui.

Záchranáři ji našli v bezpečí a v pozoruhodně dobrém stavu poté, co ji v pátek odpoledne zahlédli mávat o pomoc z jedné z místních roklí.

Přátelé a dobrovolníci slečny Ellerové, kteří se připojili k 17dennímu hledání, řekli, že Amanda v džungli ztratila boty a utrpěla v důsledku slunce několik popálenin, ale jinak nemá žádná další zranění. Svou stravu si obstarala z místních rostlin a hydrataci udržovala vodou z malých vodopádů.

„Po nalezení nevykazovala žádné známky dezorientace, pamatovala si telefonní číslo svého otce, věděla, kdo je, kde byla, a přesně věděla, jak dlouho tam byla,“ řekl její přítel Chris Berquist pro ABC News. „Nikdy jsem necítil takovou bezmoc,“ dodal.

Slečna Ellerová ihned po své záchraně volala svému otci z helikoptéry, která ji vysvobodila z rokle a odvezla do nemocnice Maui Memorial Hospital.

Rodina ženy – která doufala, že ji někdo mohl po jejím „zmizení“ zahlédnout, zvýšila odměnu za její nalezení z 10 000 na 50 000 dolarů jen několik hodin předtím, než byla nalezena.

Stovky dobrovolníků, včetně mnoha zkušených turistů, se připojily k úsilí najít pohřešovanou učitelku jógy – původem z amerického státu Maryland, ale žijící a pracující právě na Havaji. Policejní psi a drony pečlivě prohledávali celý prales.

Slečna Ellerová byla naposledy viděna svým přítelem Benjaminem Konkolem, než se vydala na ranní výlet bez telefonu, sdělil sám Konkol ABC News.

Její matka Julia řekla: „Pevně ​​věřím, že Amanda je stále naživu, ale občas se i mně vkrádají pochybnosti. Nicméně se je snažím rozptýlit, jak jen mohu. 

Havajské úřady minulý týden také zveřejnily záznamové záběry, ve kterých se ráno objevila slečna Ellerová na poště a v místním obchodu. Policie našla její bílou Toyotu RAV4 na parkovišti lesní stezky brzy poté, co byla prohlášena za nezvěstnou.

Ačkoli ještě není známo, jak se dostala do rokle, pan Berquist řekl, že místo, kde byla konečně nalezena, je „mimo vyšlapané cesty“.

A dodal: „Nebyla zraněna. Utrpěla mírná spálení sluncem. Několik dní byla bez bot, ale žádná jiná zranění neutrpěla.“

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket