Spolupracujeme 02. 04. 2020 PDF Tisk

Podpořte svou energii a smysly barvami od Manduky

Jaro hýří barvami, které vám pomohou překonat, pohledem na ně, napětí i únavu. Pomocí smyslů vám pomohou nastartovat proudění energie. Vybrat si můžete mezi podložkami vhodnými na klidnější i dynamičtější lekce jógy a pokud se chystáte v tomto roce se svou podložkou cestovat, nebo navštěvovat veřejné lekce v jógových sálech, mrkněte na podložku “travel”, která může být vaší osobní hygienou a jistotou.

Podpořte svou energii a smysly barvami od Manduky

PRO JEMNOU PRAXI
Protiskluzová podložka Manduka PRO Green Ash Colorfields poskytuje díky své tloušťce 6 mm pohodlí i pro jemnější praxi a je vhodná při problémech s koleny či lokty. Podložka má OEKO-TEX certifikaci, což zaručuje, že při výrobě nebyly použité žádné škodlivé chemické látky. Nemusíte se tak bát alergické reakce. 

Skvělým pomocníkem při jemnější praxi je také bolster. Bolster Manduka Lean Thunder je lehký, váží jen 0,5 kg a díky dlouhotrvající pevné výplni vám poskytne vynikající podporu. Jeho potah je snímatelný a můžete ho jednoduše vyprat v pračce. Tipy na to, jak bolster můžete využít, najdete v tomto článku.

NA DYNAMICKÉ LEKCE
Pro dynamičtější styly jógy doporučujeme podložku z odolného, biologicky rozložitelného, přírodního kaučuku Manduka eKO Lite. Podložka je přilnavá, 4mm silná a váží 2,1 kg, bude se vám tedy i snadno přenášet na oblíbené lekce. 

PRO HYGIENU A NA CESTY 
Nejenem cestovatelé ocení podložku Manduka Travel, která váží jen 1 kg. Vývoj této podložky probíhal ve spolupráci s jógovými učiteli a trval 3 roky. Vznikla tak podložka, která poskytuje kombinaci výhod lehkosti, přilnavosti a pohodlí. Je také ekologicky šetrná, vyrobena z kaučukových stromů. Dá se složit do tvaru polštářku a strčit klidně do kabelky. Je však opravdu lehká a tak pokud vás tlačí kolena, není zcela vhodná bez vrstvy pod ní (sál na jógu kam chodíte a podložku si přikrýváte). Druhou verzí je trochu silnější travel podložka PRO, která už podloží i kolena, která praxí netlačí. 

V současné době, kdy hygiena je základem, je vhodné mít v sálech na jógu osobní – travel, kterou si může překrýt “erární” podložku v sálech. Ač se v sálech na jógu podložky desifinkují, je vhodné mít svou osobní, o které víte vše. Vaše nohy, ruce a pot ji při praxi ovlivní a tak nyní víte, kdo na vaši podložce byl – jen vy. Místo Travel podložky můžete zvolit i jógový ručník a nebo velice příjemnou desinfekci na podložku, která voní a je příjemná pro očištění své podložky.  

OČISTA
Prostor, kde jógu praktikujete si velmi zaslouží vaši péči. Při svojí praxi se snažíte uvolnit svaly trupu, aby se hrudník mohl lépe pohybovat a vy tak mohli lépe využívat kapacitu svých plic.  A do svých plic chcete nasávat jen vzduch čistý a svěží. Proto je důležité tento prostor pravidelně  větrat a používat osvěžovače vzduchu s desinfekčním účinkem, ideálně s vůní citronu či grepu,  které podpoří svěžest a energii. 

Svoji podložku můžete čistit pravidelně po každé praxi tak, že ji otřete hadříkem namočeným ve vlažné vodě a necháte volně rozloženou vyschnout. Můžete pravidelně používat i dezinfekci na podložky přímo určenou. Potom je třeba věnovat pozornost materiálu, ze kterého je podložka vyrobena a vybrat ten správný čistič. Některé jsou univerzální na všechny typy materiálů, některé jen na kaučukové, PVC či pěnové. I desinfekce podložek lze vybírat v mnoha variantách vůní a tak je na vás, jestli zvolíte svěží vůni citrusů, omamnou levanduli či energizující rozmarýn.

Přejeme vám příjemnou jógou praxi! 

 

Objednat předplatné