Podložka a to další aneb jógové 101

07. 05. 2018


Číslo pro dnešní den zní 101. Na amerických univerzitách se tak označují úvodní kurzy, kde se shrnují nejzákladnější pravdy o konkrétním oboru. I jóga má své 101. Jsou to přesně 3 kousky, bez kterých prostě na jógu nemůžete a o kterých vás zde informujeme!

1. Podložka

V kolébce jógy ‒ Indii se snad kdysi jóga cvičila jen tak na zemi, kde vám to vyšlo… Dnes se ale nemusíme tolik trápit. Studená země, pichlavá tráva ani kluzký koberec vás nesmějí v józe omezovat. Podložka je prostě číslo jedna ve výbavě. Dostatečně dlouhá, dostatečně široká, dostatečně barevná a dostatečně snadno sbalitelná a přenosná.

Podložku můžete koupit v supermarketu, v hypermarketu, na trhu, přes Aukro, na letišti, v prodejně sportovních potřeb. Ale nejlepší to bude ve specializovaném obchodě, například v Yogashopu, kde si můžete vybrat podložku krátkou, dlouhou, tlustou, tenkou, eko, jutovou, relaxační i designovou. Divoké barvy i meditativní florální vzory: to vše je k nalezení na Yogashopu.

                                 yoga_podlozka

2. Tričko

Na józe je potřeba nesoustřeďovat se příliš na oblečení. Pozornost se má upírat spíš do nitra, na dech a správné provedení ásan. Proto potřebujete dobré tričko. Tričko, které se nevyhrne, nepřetočí, nesklouzne, nebude vás škrtit, nebudete se v něm nepříjemně potit a navíc vám bude slušet.

Na tričku můžete mít Che Guevaru, francouzský slogan, buldočka nebo logo velké sportovní značky. A nebo můžete mít tričko značky Yogashop, které jsme otestovali na velkou jogínskou zátěž a získává hodně bodů i u módní policie. Nic se nestane, když v něm půjdete domů holešovickými nebo ďáblickými ulicemi…

Okoukněte trička verze léto 2018 i v kamenném obchodě Yogashop.

 

 IMG_3140 t             IMG_8359.JPG  

3. Kalhoty

Legíny, harémky, tepláky, tříčtvrťáky, kraťasy nebo… prostě něco od pasu dolů. Podobně jako u trička, i kalhoty na jógu by měly převážně umožňovat volný pohyb, neškrtit v pase, netísnit kolem kotníků, nešpinit podložku, nebránit v rozletu při bojovníkovi II a netrhat se ve švech na kritických místech.

Kalhoty můžete koupit ve sportovní prodejně, v second handu, na výměnném bazárku, v hypermarketu vedle chlazených kuřat, v módním řetězci. Nebo v Yogashopu, obchodu s módou od jogínů pro jogíny. Velký výběr kalhot na jógu, relax i třeba… do letadla?… najdete na Yogashopu.

kalhoty contour.JPG leginy exotic.jpeg 

Existuje hodně a hodně věcí, které se můžou hodit, můžou vám zpříjemnit jógovou praxi nebo si s nimi můžete prostě jen udělat radost ‒ náramek, meditační polštář nebo jógový ručník. Naše svaté trio musí ale vždycky stát na prvním místě. Takže co ve vašem jógovém vaku potřebuje nejurgentnější obnovu? Kalhoty, tričko nebo podložka na ven i na takové to domácí jógování? :-)

 

www.yogashop.cz


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket