Jóga Zprávy 10. 05. 2021 PDF Tisk

Pásek na jógu – malý „velký“ pomocník

Možná ho neznáte, možná jste o něm již slyšeli. Pásek na jógu je skvělý pomocník pro nás pro všechny.

Pásek na jógu – malý „velký“ pomocník

Patří mezi ty pomůcky, které nám otvírají bránu do světa možností, a to bez ohledu na to, v jakém stupni pokročilosti právě jsme!

Všichni jsme někdy zažili okamžik, kdy jsme se dostavili na lekci jógy, zoufale toužíce po odpočinku a relaxaci a k našemu překvapení jsme zrovna neměli svůj den. Tělo bylo zatuhlé a my marně pátrali po tom, kam se poděly všechny ty propocené hodiny. Přišly snad nazmar? Dotknout se prsty rukou země či pouhé protažení nohou se zdálo být na hony vzdálené. O dokonalém tanečníkovi nemohla být ani řeč.

A tady přichází na scénu jógový pásek, který slouží jako skvělý pomocník, protože dokáže prodloužit naše končetiny takovým způsobem, abychom jakoukoliv ásanu udělali a přitom si nezpůsobili v lepším případě svalovou křeč. Díky tomu jednoznačně získáme nejen dobrý pocit, ale zároveň tak můžeme pracovat na jakékoliv pozici a postupně ji zdokonalovat.

Představte si třeba pozici tanečníka, kde držíte nohu pevně za hlavou. Je k tomu potřeba nejen flexibilita nohou, ale také ramen a páteře. Trochu moc faktorů najednou pro někoho, kdo s jógou třeba začíná. Pokud si správně omotáte pásek kolem plosky chodidla a druhý konec uchopíte do dlaní, je problém vyřešen a vy tak v klidu můžete sledovat cestu postupného uvolnění.

Nemějte strach. Pásky na jógu stejně jako jógové bločky představují skvělý způsob, jak prohloubit flexibilitu a zlepšit praxi, jelikož poskytnou požadovanou podporu v místech, kde je to potřeba. S jejich pomocí lze také snadno a bez stresu modifikovat ásanu v přímé úměře k vašim momentálním fyzickým možnostem, a to až do okamžiku, kdy budete schopni vplout do její plné varianty.

Nebojte se pomůcek. Nejsou známkou toho, že byste do cvičení nedávali vše, co je třeba, ale jsou naopak jasným důkazem, že kvalita vítězí nad kvantitou. V józe není třeba spěchat, důležité ale je být variabilní a pracovat nejen na lehkých, ale také náročnějších ásanách.

TIP
Prohlédněte si sortiment jógových pásků na YogaMarketu! K dostání jsou přitahovácí pásky hned v několika barevných provedeních.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné