Spolupracujeme 15. 11. 2016 PDF Tisk

Pardubice jógou nabité

5.11.2016 se v Pardubicích uskutečnil Maraton jógy, který přinesl, ostatně jako jóga vždy přináší, spoustu emocí a pozitivní energie. Zde je reportáž z akce.

Pardubice jógou nabité

Tašky, taštičky, časopisy i podložky se kupí v předsíni a předvečer sobotní akce je ve znamení milého setkání s hosty, kteří na celodenní akci jógy přijali pozvání a do Pardubic přijeli až z Kroměříže. Setkání naživo je jiné než z virtuálního prostoru sociálních sítí a celý večer se vine v duchu seznamování s podrobnostmi organizace, ale i lehkosti stále živých vzpomínek, jak to celé vlastně začalo. Maraton jógy v Pardubicích už podruhé klepe na dveře a ty se v sobotu ráno otevírají pro stovku účastníků stejně jako v loňském roce.

Úročíme vzpomínky

Přivítat a odbavit stovku účastníků v poměrně svižném tempu chce odvahu. A pro tu bylo potřeba jít do adresáře starého tři roky, v kontaktech najít jména spolehlivých seniorů, se kterými byla skvělá spolupráce již v minulých letech. Před třemi lety totiž v Pardubicích vzniklo sdružení seniorů, kteří pomáhali při organizování kulturních akcí pro děti. S jejich nasazením a trpělivostí se spolupráce osvědčila i u letošní prezence. Tito pomocníci vše zvládali na jedničku po celý den a všem ukázali, že i ve stáří můžeme zůstat aktivní, pokud chceme.

Léto jógou nabité

Pardubice jsou označovány za město sportu a pravidelný pohyb do života pardubáků patří. V letošním roce v Pardubicích vyrostl dokonce Olympijský park, který v srpnu navštívilo 374 tisíc návštěvníků. Pod vedením zkušených trenérů a členů z mnoha sportovních klubů měli návštěvníci možnost z celé republiky vyzkoušet si různé druhy sportů. Součástí doprovodného programu bylo i cvičení jógy. Jóga se na prostranství městských parků pravidelně cvičila po celé léto pod vedením různých lektorů.

Barvy, káva, taštičky

První listopadové sobotní ráno opět potvrdilo, že jóga a Pardubice k sobě patří. Stovka registrovaných příchozích se svými podložkami na jógu zářícími všemi barvami a úsměvy na rtech jasně dokazovala, že jóga se stala jejich součástí života. Sotva se na svých podložkách v sále velké univerzitní tělocvičny za jemného světla svíček uvelebili, stačilo jen všechny přivítat a představit lektory i lektorky jógy, včetně našich hostů z Kroměříže a začít.

Na jednom místě v jednom dni vše plynulo stejně jako dech ásanami ve vinyasách. Cvičící podávali skvělé výkony, kdo už nemohl, odpočíval. Lekce se báječně doplňovaly či prolínaly, po náročnějších silových pozicích přišly odpočinkové. Příjemným zpestřením byla závěrečná lekce párové jógy, která po celém dni přinesla harmonii a klid těm, kteří ještě měli sílu a chuť vyzkoušet jógu trochu jinak. Stejně jako minulý rok i letos si mohli v době přestávek zájemci pořídit svou fotografii ve fotostánku s profesionální fotografkou. Dobrým nápadem se ukázalo i pohoštění během celého dne, které zajišťovala pardubická prodejna s regionálními potravinami. Během krátkých přestávek mezi lekcemi si cvičící nad kelímky kávy a miskami výborné polévky či salátů sdělovali své dojmy a úsměvy na jejich tvářích naznačovaly spokojenost. Tu ještě znásobily výhry krásných cen ve slosování.

Spojení  jógy, míst a měst

Po této akci je jasné, že jóga v Pardubicích má své místo a je dobré o tom vědět. Je součástí moderního životního stylu mnoha pardubáků i dalších účastníků, kteří přijeli z různých míst naší republiky. Jóga je možností, jak obohatit svůj život. Především o zážitky, které jdou do hloubky. Také nabízí příležitost začlenit se do komunity, prohlubovat svou osobní praxi v klidu domova nebo pod odborným vedením lektora ve studiu jógy. Velké poděkování patří i partnerům akce, kteří při organizaci akce velmi pomohli. I druhý ročník Maratonu jógy v Pardubicích se vydařil a nyní si všichni můžeme přát, aby se uskutečnil i příští rok.

 

 

Objednat předplatné