Otevírání kyčlí a zarovnávání pánve s Haney Sammy

13. 09. 2018


Pokud vás v józe trápí zatuhlé kyčle, je tento workshop pro vás to pravé. S uvolněnými kyčlemi úzce souvisí uvolnění bederní části páteře, a proto není od věci na flexibilitě kyčlí trochu zapracovat.

 

Workshop, který je určen nejen pro ty, jež ztuhlé kyčle trápí, a to nejen na cestě jejich ásanovou praxí. Nejprve se naučíte porozumět technikám a mechanismům svého těla a následně se dozvíte, jak pracovat na otevření zablokovaných kyčlí a jak je bezpečně a bezbolestně protáhnout. Vynechán nebude ani dech a jeho správně zvládnutá technika. Kombinace dechu a správně provedených pozic je totiž jedinou možnou cestou, jak se v józe posunout dál. Dozvíte se také, jak zarovnat svou pánev a jak do toho zapojit strečink, aby se pánev rozpohybovala spolu s mechanismy těla tak, jak má. A to nejen v józe, ale také v běžném životě.

Uvolněné kyčle jsou jedním z hlavních aspektů jógy pro její správnou praxi. Abyste například mohli pohodlně usednout do pozice padmásany, je třeba mít v kyčlích jistou dávku flexibility. Abyste tedy mohli sedět jako správný jogín, je potřeba kyčle uvolnit. Vše chce ale svůj čas a není skutečně kam spěchat. V józe se obecně učíme mnoha aspektům, ásany a dechová cvičení jsou jen malou součástí. Co je opravdu důležité, je nespěchat a netlačit na sebe. Všechno má svůj čas, své správné načasování. A někdy ani čas neuvolní naše tělo natolik, nakolik bychom rádi. Každý máme svou skrytou flexibilitu v jiné části těla. Někdo má přirozeně uvolněné kyčle, někdo páteř a někdo nic, ale právě praxe a cesta jógou je to podstatné. Nikoliv cíl, za kterým míříme.

Pro náš každodenní život je důležité, aby naše kyčle byly nejen flexibilní, ale také stabilní. Kyčle jako součást pánve ovlivňují postavení naší páteře, a tak jestli vás bolí bedra (máte zvýšenou lordózu – prohnutí beder) nebo se vám špatně chodí, měli byste se raději zaměřit na kyčle z pohledu celkově správného držení těla.

Haney Sammy je skvělý učitel spadající pod školu KPJAYI, školu Sri. K. Pattabhi Joise, který se pravidelně, a to již od roku 2013, účastní studia v Mysore pod vedením Guru Sharatha R. Joise, jemuž v roce 2016 asistoval a jinak tomu nebude ani letos. Za posledních 7 let cestoval a vyučoval v mnoha zemích světa.

Termín: 16.9.2018

Stránka akce

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket