Jóga Zprávy 21. 06. 2021 PDF Tisk

Online jóga jako nejoblíbenější trénink roku 2020!

Lidé během pandemie dělali, co mohli, aby zůstali zdraví. Dokonce i přes nejrůznější omezení spojená s lockdownem mnozí věděli, že je důležité najít způsoby, jak zůstat aktivní. Jóga se stala jednou z nejoblíbenějších digitálních fitness aktivit doma v roce 2020, kdy se na jejích online lekcích sešlo nejvíce lidí vůbec.

Online jóga jako nejoblíbenější trénink roku 2020!

Jóga byla a je jednou z nejrychleji se šířících aktivit světa sportu v mnoha zemích. V období pandemie covid-19 zaznamenali maloobchodní prodejci prudký nárůst prodeje podložek na jógu a dalšího cvičebního vybavení, a to zejména mezi lidmi, již byli nuceni zůstat doma v izolaci.

Restaurace, bary a další místa, kde se konaly velké společenské akce, byly nuceny zavřít. To také zahrnovalo tělocvičny a centra jógy, kde kromě cvičení lidé navštěvovali i svou oblíbenou komunitu.

Pozornost lidí se stočila k domácímu cvičení, neboť si každý – chtě nechtě – uvědomoval, nakolik je potřebné budovat správnou imunitu a psychickou pohodu skrze zdravý životní styl. Jak uvádí NZ Herald, účast na online lekcích jógy se v roce 2020 zvýšila o 25 procent. Zatímco v běžném životě byla jóga pouze jednou z nejoblíbenějších aktivit spolu s pilates, meditací a strečinkem, zde jednoznačně zaujala první místo.

Podle ClassPass, který provedl průzkum, bylo právě v této době více než důležité, aby se lidé naladili na aktivity, které se zaměřují na duševní zdraví a pohodu v průběhu nečekaně nařízené izolace. Výzkum ukázal, že deprese a úzkostné stavy během tohoto období prudce vzrostly, takže jóga byla jedním ze způsobů, jak se účinně zbavit stresu.

Mezi důvody, proč jóga získala prvenství v tomto směru, patří fakt, že jako jedna z mála aktivit vyžaduje jen malé nebo žádné vybavení. Ani podložky nejsou nutností.

ClassPass předpovídá, že popularita digitální jógy bude pokračovat, i když se svět bude pomalu vracet k normálu a jógová studia opět zahájí svůj provoz.

„Budoucnost fitness by mohla být kombinací domácích tréninků a lekcí ve studiu,“ uvedl výzkum.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné