BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 14. 01. 2021 PDF Tisk

Online jóga a vědomá chůze, dvě skvělé aktivity

Jóga je všudypřítomná, což v praxi znamená, že je možné ji aplikovat do všech oblastí našeho života a vědomě z ní čerpat to, co nám může nabídnout. Teď v zimě, kdy je chladnější počasí a my zároveň nemáme možnost jít na lekci jógy do svého oblíbeného studia a vůbec sportovat tak, jak jsme byli zvyklí, je potřeba, abychom našli jiné a vlastně také ekonomicky nenáročné varianty své oblíbené aktivity a udrželi sami sebe fit a plni energie.

Online jóga a vědomá chůze, dvě skvělé aktivity

To ale není všechno. Zima, delší noci a více tmy dost často působí ne příliš blahodárně na naši psychiku, a to je další důvod k tomu, abychom si neustále vytvářeli nezapomenutelné radostné okamžiky.

Vyzkoušejte vědomou chůzi!
Chůzi jako takovou zná každý z nás. Co do ní ale zapojit naše vědomí a přenést tak kus jógové filosofie do našich nohou? Jistě, všichni víme, že procházky venku mohou okamžitě zlepšit naši náladu. Efekt dobrého pocitu však přetrvává mnohem déle než jen během samotné procházky. Jde o to najít prvek „vědomí“ v každém detailu, který je s tím spojený. A není to nic náročného. Stačí například jen cítit vděk za to, že je nám taková procházka dopřána, a vnímat, jak „léčivé“ a uklidňující účinky může mít.

Vytyčit si cíl procházky někde v přírodě, a to alespoň na dobu 30 minut, je skvělá vize pro každý den. Vyjít si někam do přírody je fajn, ale pokud žijete v centru města, ani tady nemusíte ztrácet naději.

Stačí si vybrat tu část dne, kdy už nebudete mít žádné pracovní povinnosti, odložit mobilní telefon a svůj sluch zaměřit na zvuky okolí, nechat své vědomí plně otevřené a jen pozorovat – bez jakékoliv kritiky – vše, co se děje kolem. Vědomě dýchat s hlubokým nádechem a výdechem, aby se všechny naše smysly díky dechu dokonale uklidnily a naši mysl zasáhla jasnost.

S online jógou ve stálém spojení!
Najděte si svého gurua v podobě online lekcí jógy, protože jóga je tou nejideálnější metodou, jak dosáhnout celkového blahobytu – fyzicky i mentálně. Na výběr máte mnoho stylů, jen na vás bude, jaký si zvolíte.

Online jóga navíc znamená skvělou úsporu času, protože si můžete zacvičit kdykoliv, kdy vám to vyjde, bez ohledu na to, kolik je hodin nebo jaké je počasí.

TIP
Praktikujte jógu kdekoliv a kdykoliv: vyzkoušejte Jóga Virtual, jógovou online TV, která obsahuje na 500 videí s lekcemi jógy různého stylu a zaměření pod vedením zkušených lektorů. Stačí si jen vybrat! Pro předplatitele časopisu JÓGA DNES je přístup do Jóga Virtual zdarma.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné