Jóga videa 30. 09. 2015 PDF Tisk

Okénko do on-line jógy (co třeba?)

Kurz jógy pro začátečníky začne na www.jogavirtual.cz již zítra, to je 1.10. Můžete začít cvičit v rámci on-line kurzu během 10 lekcí jógy, nechat se inspirovat mnoha jógovými tipy a doporučeními. 

Okénko do on-line jógy (co třeba?)

V rámci pravidelného jógového okénka do on-line kurzu jógy pro začátečníky vám budeme přinášet informace, které můžete při vaší domácí praxi potřebovat. Václav Krejčík, lektor celého kurzu vás bude provázet domácí jógovou praxí. Zeptali jsme se za vás, co bude třeba pro cvičení jógy v rámci kurzu? 

"Na cvičení nepotřebujete téměř nic. Stačí vám klidný prostor, kde vás nikdo nebude rušit. Je vhodné ztlumit telefony a poprosit všechny doma, aby vám chvíli nechali čas pro vaše cvičení jógy. Na zem je vhodné položit protikluzkou podložku, na které se jóga cvičí. Máte-li doma další pomůcky, jako jsou kvádr a přitahovací pásek, připravte si je do čela své podložky. Na sebe si oblečte něco příjemného, co vás nebude nikde škrtit a tlačit. Někdy je i vhodné, aby oblečení dobře sálo pot. Před cvičením nejezte zhruba hodinu žádné těžké jídlo. Potřebujete-li se najíst, vezměte si například banán, který vám doplní energii. V začátku kurzu zkuste vědomě dýchat nosem, dýchejte plynule, snažte se respektovat své tělo a instrukce, které budu dávat, vždy zvažte, zda-li je možné svým tělem danou ásanu zacvičit. Pokud ne, zkuste si pozici upravit dle svých schopností a možností. Mé rady jsou jen instrukce, ne příkaz, že takto musíte cvičit. Vše adaptujte dle sebe. Pokud budete nemocní, své rozhodnutí konzultujte s lékařem. Budete-li nachlazení, necvičte a vyležte se. Těším se na vás v on-line kurzu jógy pro začátečníky. Nezapomeňte, že v každém dílu kurzu je poradna a tak se mnou komunikujte skrz poradnu", dodává Václav Krejčík. 

-jd-

zdroj fotky: Shutterstock.com

Všichni předplatitelé časopisu JÓGA DNES mají 10% slevu na nákup pomůcek na cvičení jógy v Energy Obchodě. Stačí se přihlásit na www.jogamarket.cz svou e-mailovu adresou a heslem. E-mailová adresa musí být již registrována na některém z webů:  www.jogamarket.cz, nebo www.jogadnes.cz, nebo www.jogavirtual.cz. Objeví se vám nabídka Energy Obchodu (oblečení, podložky, dvd, cd, knihy...) a všechny ceny jsou již o 10% sníženy pro předplatitele JÓGA DNES. 

 

 

Objednat předplatné