Spolupracujeme 03. 06. 2014 PDF Tisk

Ohlédnutí za Reebok Yoga Sensation

Akce Reebok Yoga Sensation, která se konala 25. května 2014 v Praze, byla první událostí tohoto druhu a rozsahu v České republice.

Ohlédnutí za Reebok Yoga Sensation

Akce Reebok Yoga Sensation, která se konala 25. května 2014 v Praze, byla první událostí tohoto druhu a rozsahu v České republice. Na rozdíl od tematických konferencí a turné, propojila jógové styly a studia. Jóga v neděli naplnila rozsáhlou 02 arenu.

Ústředním bodem celé akce byla jóga mala – společné cvičení celkem 108 kol pozdravů slunci, v jehož vedení se střídali lektoři a lektorky, kteří na české jógové scéně patří mezi renomované. Když se pak ke konci akce moderátorka ptala, kolik ze zúčastněných zvládlo všech 108 kol, zvedly se pouze dvě ruce. Ale už u jen o něco nižších počtů to bylo rukou mnohem více a bez ohledu na to, kolik kol, kdo zvládnul, celý průběh především provázela příjemná atmosféra umocněný navíc živou hudbou.

Na akci se sešli lektoři různých stylů a studií, ale žádná rivalita mezi nimi nebyla patrná. K józe naopak patří spolupráce, sdílení a jemná energie. Organizace podobných akcí bývá velmi náročná, v tomto případě se povedla na jedničku. Ať už se jedná o zajištění informovanosti, pomoc při orientaci, občerstvení či – a to především – programovou skladbu. V malých sálech probíhaly lekce pro menší počty účastníků. Bylo sice nutné se na ně předem registrovat, ale i tady byli organizátoři velmi vstřícní a hledali způsoby, jak do sálu umístit, co nejvíce lidí a přitom zachovat pohodu. K vyzkoušení byla například tantra jóga, power fusion jóga nebo ayurvédská relaxační jóga. Protože lekce probíhaly ve třech malých sálech a s programem hlavního sálu souběžně, bylo potřeba volit. Což byla ale jen malá cena za možnost vyzkoušet méně obvyklé či méně dostupné typy lekcí, popř. novinky. Do jisté míry se to týká například stylu Les Mills Body Balance. Bývá jinak spíše v nabídkách studií, které je možno navštěvovat pouze se členstvím. Cvičení kombinuje jógu, pilates a tai-či, choreografie je sladěná s vybranou hudbou a je to příjemná alternativa k zavedeným stylům body & mind.

V hlavním sále pak program doplnily i vystoupení artistů a tanečníků. Před lekcí black light jógy, které se cvičí ve tmě (při této akci toho nebylo možné dosáhnout, ale světla byla alespoň ztlumená na minimum), všichni účastníci dostali svítící náramky, což vytvořilo zajímavé efekty. Vyvrcholením akce pak byla společná meditace. Malou výtku bych měla na závěr pouze k tomu, že ve velkém sále byla přece jen trochu zima, což bylo asi nutné kvůli cirkulaci vzduchu, ale méně příjemné při relaxacích a pomalejších cvičeních. Celá akce byla i příležitostí k setkání přátel nebo setkání s novými lidmi sdílejícími podobný zájem. Muži byli na akci v menšině, ale určitě ne výjimečným úkazem. Viděla jsem také maminky, které cvičily v hlavním sále společně se svými dětmi. Jako dárek dostali všichni cvičební podložku. Vše se odehrávalo v klidu, pohodě a porozumění. Už teď se těším na další ročník.

Michaela Dombrovská

www.protoze.cz

Objednat předplatné