Novinky 22. 10. 2021 PDF Tisk

Ohlédnutí za křestem knihy Žijte jógu 2 a setkáním v Mikulově

Kniha Vaška Krejčíka Žijte jógu 2 – hledání harmonie vyšla již v březnu, avšak covidová situace neumožňovala její křest. Kniha je plná inspirace, jógových sestav a také nádherných fotografií z různých koutů Čech a Moravy, které svým fotoaparátem zachytil Dušan Štraus.

Ohlédnutí za křestem knihy Žijte jógu 2 a setkáním v Mikulově

Okolí Mikulova na jižní Moravě Vaškovi obzvláště učarovalo, a tak nebyla náhoda, že se rozhodl uspořádat první říjnový víkend křest knihy a jógové setkání právě na zámku v Mikulově.

Kdo jste někdy v tomto malebném městě byl, možná i na vás zapůsobil klid, který toto místo vyzařuje. Malebné domky, výborné restaurace a víno, dechberoucí scenérie okolní krajiny. Vinohrady, kopce, voda. Kde jinde by bylo lepší začít den s powerjógou a následně si užít křest knihy ve skvělé společnosti než právě v tomto kraji.

Společná ranní lekce powerjógy Vaška Krejčíka a Jakuba Šambergera proběhla v magickém sále sala terrena na mikulovském zámku. Zámek je celý postavený na skále a její části jsou zachovalé i v místnosti, kde se jógovalo. Genius loci.

Již od samého rána přijížděli jogíni z různých koutů ČR a Slovenska užít si lekci a zažít Vaška s Jakubem opět naživo. Byly tomu totiž už dva roky, kdy tihle dva společně jógovali na větší akci pro veřejnost (Jóga konference v hotelu Hilton v Praze v roce 2019). Bylo nádherné vidět, jak se sál plnil, jak se potkávali přátelé, kteří se dlouho neviděli, a jaké vládlo nadšení a radost. Opravdové setkání, akce, společně strávený čas, konverzace… toto vše žádné zoomy a on-line svět prostě nenahradí. Ta energie se virtuálně přenést a předat nedá. Nakonec se musel prostor rozšířit ještě o jednu místnost, abychom se tam vešli.

Pro všechny zúčastněné byly nachystané dárky v podobě Vaškovy knihy, produktů od Weledy a CBD Pharma, nechybělo vydání JD Speciálu, vše zabalené v praktických látkových taškách, které jistě najdou další využití a budou skvělým doplňkem. Nádherné přivítání, které všem udělalo radost. Vaškovu knihu s podpisem si tak mohl domů odnést opravdu každý.

Lekce powerjógy byla výživná, dynamická, skvělá. Závěrečná šavásana, jak se říká, opravdu za odměnu. Vždy je obrovský zážitek, pokud praktikujete jógu mimo studio, na nevšedním místě. Má to neskutečné kouzlo.

Po lekci následoval křest knihy na prostorné terase zámku s překrásným výhledem na Svatý kopeček. Křtu knihy se ujala známá herečka, moderátorka, jogínka a kamarádka Vaška a Jakuba Michaela Maurerová. Nechyběl ani fotograf Dušan Štraus, šéfredaktorka časopisu Jóga Dnes Kateřina Ondroušková, lektoři Energy Studia a spousta přátel a příznivců jógy a Vaška s Jakubem.

Na závěr křtu proběhlo společné focení a pak už se Vašek věnoval podepisování knihy a rozhovorům s návštěvníky akce.

Pocity po akci byly silné. A poznání, že je potřeba se setkávat, společně praktikovat, ještě silnější. A pokud vás již teď mrzí, že jste se z nějakého důvodu nemohli zúčastnit, těšte se na příští rok, možná že se všichni opět v Mikulově potkáme.

  • autor: Dara Rakovčík
  • @darayoga
  • foto: archiv autorky

Objednat předplatné