Spolupracujeme 07. 01. 2019 PDF Tisk

Oceněný dokument Mantra – Sounds into Silence přichází do Prahy!

Srdečně Vás Zveme na premiéru filmu do Bio Oko 14. ledna od 18 hodin.

Oceněný dokument Mantra – Sounds into Silence přichází do Prahy!

Po filmu proběhne setkání s tvůrci filmu Georgia Wyss a koncert Dhrupad hudby - staroindické tradiční formy. Na tempuru nám zahraje Bimal Krshna Das, na tabla Tomas Reindl, skladatel, multi-instrumentalista, hráč na tabla. 

Povzbudivý celovečerní dokumentární film objevující vzestup nového hudebně sociálního fenoménu - společného zpívání MANTRA - Sounds into Silence / MANTRA - Zvuky do ticha. Léčení a pocit vnitřního klidu, který se dostavuje při společném zpívání manter. Je to film ve kterém sdílejí svůj pohled lidé, kteří nepovažují svou spiritualitu za náboženství. O lidech, kteří jsou schopni se napojit na své vnitřní já a zároveň se propojovat s ostatními. Jak se rozvíjejí příběhy účinkujících o jejich propojení na hudbu, setkáváme se ve filmu s hudebníky, kteří je inspirovali a pomohli jim. Prostřednictvím těchto příběhů zjistíme, jak se umělci dostali k mantrám a Kirtanu a jak lety změnily jejich životy. Ukázky hudby a tvorby Deva Premal & Miten with Manose, Krishna Das, Snatam Kaur, Jai Uttal, MC Yogi, Dave Stringer, Lama Gyurme & Jean-Philippe Rykiel, C.C. White, Mirabai Ceiba, Gaura Vani, Nina Rao, Charlie Braun & jiní... 

O koncertu
Vincent, jméno, které symbolizuje vítězství, se narodil se v Paříži v umělecké rodině a od brzkého věku se věnoval hudbě. Později přejal od svého mistra jméno Bimal Krishna Das… V 16 letech dostal Bhagavad Gîta "jak je", knihu, která pojednává o józe - cestě - skrz zvuky a pokračoval na své cestě výzkumem zvuku jako terapeutického nástroje. Po několika letech oddal se cestě Bhakti jógy, a nadále prohluboval své porozumění Sanskritu a Bhajanu. 

Ing. MgA. Tomáš Reindl je hudební skladatel, aktivní hudebník - multi-instrumentalista, a hráč na tabla. Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, zároveň však využívá i moderní hudební technologie a procesy. 

 

foto: archiv společnosti