Jóga Zprávy 05. 10. 2020 PDF Tisk

Obří venkovní „jógové kopule“ v Torontu

Covidová pravidla sociálního distancování měla po celém světě za následek prudký nárůst virtuálních lekcí jógy především na kanálech YouTube a Zoom. V Torontu v Kanadě, kde došlo během posledních týdnů ke zmírnění restrikcí, se vynalézavost v oblasti jógy posunula mnohem dál.

Obří venkovní „jógové kopule“ v Torontu

Její příznivci se mohou účastnit venkovních lekcí, a přesto být chráněni tím, že každý bude cvičit ve své vlastní „kopuli“ – čistých a dezinfikovaných plastových bublinách na jógu – aby se mohl věnovat ásanám a přitom být v bezpečí a dostatečné vzdálenosti od ostatních. Tyto „domy“ na jógu navrhl a zkonstruoval Steve Georgiev a hostilo je Lmnts Outdoor Studio ve spolupráci s dalšími šesti torontskými studii, aby nabídly obyvatelům kanadské provincie způsob, jak uniknout z domácího uvěznění.

Jak uvádí The New York Post, kopule byly navrženy tak, aby si lidé mohli užít venkovní skupinové aktivity, aniž by museli nosit roušky chránící proti COVID-19, ale přitom stále chránili sebe i ostatní před novým koronavirem.

„Všichni byli v posledních několika měsících opravdu uzamčeni doma bez jakékoliv možnosti jít ven a tohle je ten správný způsob, jak se chránit, ale také posílit imunitu tím, že budou sportovat a dostanou se mezi lidi. To nám umožňuje dělat jógu bezpečným a odpovědným způsobem,“ vysvětluje Georgiev.

Kopule na jógu byly umístěny ve Stanley Barracks North Plaza Patio v hotelu X na jezeře Ontario. 50 rovnoměrně rozmístěných plastových bublin měří 7 stop na výšku a 12 stop na šířku. Uvnitř mají jogíni osobní systém vytápění, který napodobuje systémy instalované ve studiích hot jógy. Po každé lekci jsou všechny bubliny vyčištěny a vydezinfikovány profesionálními certifikovanými pracovníky.

Gerogiev dodal, že kopule byly vyrobeny v Kanadě. Celá sestava je tvořena ze 146 kusů a sestavení jedné kopule zabere osm hodin času.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • fotografie: Shutterstock.com

Objednat předplatné