Pomůcky na jógu 20. 09. 2014 PDF Tisk

Objevte svou sílu

Nic není špatné, ani dobré, jen to prostě je. Berme každou situaci a čin jako přítele. Ryzí přítel chce pomoci, a tak se na něho spolehněte a věřte mu, že to s vámi myslí dobře.

Objevte svou sílu

Jóga je hluboká cesta vedoucí k uvolnění od zvyků, výchovy a nároků společnosti. Je to cesta, vedoucí k zpřítomnění a uvědomění si sebe sama, z podstaty dokonalé bytosti, jež z dokonalosti vzešla a je jí. Proto je pošetilé pochybovat o dokonalosti sebe sama, když dokonalost je v každém z nás.

Člověk se často staví do role rozumného, moudrého a všemocného tvora. Jeho moudrost vidíme na každém kroku. Ničení přírody, chemie v potravinách, podávání vyšších a vyšších výkonů, minimální respekt k moudrosti přírody a stálé hledání štěstí v okolním světě. Chceme vymyslet dokonalost, která však již stvořena byla, hledáme štěstí v pomíjivosti a mimo nás. Co vlastně hledáme?

Soustavnou nespokojeností docházíme k poznání, že hledáme-li spokojenost, která bude závislá na vnějším světě, těžko ji najdeme. Dokážeme-li se však obrátit dovnitř sebe sama a hledáme-li tam, je možné a pravděpodobné, že objevíme sílu, o kterou se můžeme opřít. Pokud tu sílu, která není násilná a bojovná, využijeme pro svůj rozvoj a poznání sebe sama, učíme se díky životu a jeho přítomnosti v nás.

Všechny situace, které nás provázejí, jsou zde proto, abychom se něco naučili. Nic není špatné, ani dobré, jen to prostě je. Berme každou situaci a čin jako přítele. Ryzí přítel chce pomoci, a tak se na něho spolehněte a věřte mu, že to s vámi myslí dobře.

Jak na to? Posaďte se, uvolněte své tělo a v něm se uvolňujte, pozorujte dech a nechte vše plynout. Odměnou vám bude radost, vnitřní klid a ticho bez podmínek. Prostě budete přítomní a vědomí.

 

Nové CD Václav Krejčíka, Objevte svou sílu, z jehož je tento krátký úryvek, vychází 15.9.

Sledujte náš web. CD vychází v edici JÓGA DNES.

 

Obsah CD:

  1. Hledejme štěstí uvnitř
  2. V klidu vidíme dál
  3. Mentální a jógový pohyb (20 minut audio jógová praxe)
  4. Cvičme vědomě
  5. S dechem bez úsilí
  6. Rezonance dechu
  7. Ukotvěme se
  8. Slunce jako život
  9. Naslouchejme
  10. Probuzení

 

Vychází 15.9.2014 a dostání na www.jogamarket.cz

 

 

 

 

Objednat předplatné