BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 04. 05. 2020 PDF Tisk

Od jógy po intenzivní trénink aneb ty nejoblíbenější lekce online

S on-line LIVE lekcemi se v této době roztrhl pytel a je pravděpodobné, že se to mnoha lidem zalíbí tak, že lekce zůstanou stálicemi programů jógových studií...

Od jógy po intenzivní trénink aneb ty nejoblíbenější lekce online

Poté, co britský premiér Boris Johnson oznámil, že Spojené království vstupuje do karantény, aby tak čelilo pandemii koronaviru, spousta lidí přišla o své oblíbené, často každodenní činnosti. Nyní je dovoleno opouštět své domovy pouze ve zvláštních případech, mezi něž patří i jeden druh cvičení denně. I když to znamená, že mohou chodit nadále například běhat, mnohé může tato izolace demotivovat a mohou vypadnout ze svého pravidelného každodenního cvičení.

Proto zřídilo několik organizací online tréninkové kurzy, ke kterým se lidé připojí z pohodlí svého domova, aby si mohli udržovat kondici a zůstat ve spojení s komunitou fitness. Jedná se o širokou škálu aktivit od tance, přes cvičení pro nejmenší až po jógu a pilates.

Jóga a pilates
Pravidelné cvičení jógy je velmi prospěšné pro flexibilitu, sílu a zlepšení celkové kondice. Aby ale praxe byla účinná, je třeba ji provádět správně. Za tímto účelem je tu CorePower Yoga nabízející živé lekce s výbornými a certifikovanými lektory. Jedná se o řetězec jógových studií se sídlem v USA streamující lekce na svém kanálu YouTube.

LV Yoga Fareham v Portsmouth Yoga také nabízí bezplatné kurzy jógy, které jsou živě k dispozici na jejich FB stránkách. Studio pořádá dětské jógové kurzy každý den v 11:30 a kurzy pro dospělé v 18:00 a 19:30. I když jsou kurzy zdarma, účastníci mohou poslat dar v podobě jakékoliv finanční částky na účet studia.

Jógové a pilates studio Triyoga oznámilo, že bude nabízet online kurzy probíhající šest dní v týdnu od pondělí do soboty a jednotlivé lekce bude možné rezervovat prostřednictvím webových stránek studia. Každý den bude zveřejněn přesný rozvrh lekcí na Instagramu na následující den, včetně sdílení videí na YouTube a IGTV. Oproti tomu pilates studio Exhale Pilates v Chalk Farm nedávno spustilo online platformu, na které nabízí online kurzy s cenami od 15 liber.

Tanec
Během posledních několika let nabízí studio Seen On Screen videa inspirovaná hvězdami typu Beyoncé, Rihanna a Britney Spears. Nyní taneční studio poskytuje svým klientům příležitost naučit se tanečním prvkům doma sledováním živých kurzů na stránce School of SOS Instagram a na platformě pro videochat Zoom.

HIIT a kardio
Barry's UK fitness studio, které je známé tím, že tlačí své účastníky až na hranici fyzických možností, přináší živé tréninky na Instagramu. Jedná se o relace HIITu a kardia, které mají za cíl zapojit celé tělo a „vymáčknout“ tak z účastníků co nejvíce.

TIP
Energy Studio LIVE
Cvičte on-line s českými lektory jógy!

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • zdroj: independent.co.uk
  • foto: Shutterstock.com