Jógová terapie 13. 11. 2017 PDF Tisk

Jógové tajemství trojkombinace

Cítíte-li se unaveni, vaše hlava šlape na sto procent, ale nejste schopni vypnout? Necítíte se vnitřně spokojeni a jste bez energie? Potřebujete dobít své baterky. Ale jak, když relaxovat se vám nedaří? Zkuste magickou kombinaci restorativní jógy, květových bio esencí a zvuku tibetské mísy. Ovšem pozor! Tento pocit relaxace je vysoce návykový.

Jógové tajemství trojkombinace

O józe je známo, že působí uvolňujícím a oživujícím způsobem. Hluboké uvolnění pramenící zevnitř těla a mysli se však probouzí ve chvílích, kdy delší dobu zůstanete v pozici a tento stav podpoříte vůní a vibrací. Nastává hluboký smyslový prožitek, který naplní celý váš organismus energií a radostí. To je princip restorativní jógy, jógy bez pohybu s odevzdáním se pozici, vnímajíc vůni a rezonanci tibetských mís. Tento druh jógy se dotkne vašeho fyzického i emocionálního těla tak, že uvolněním jednoho nebo druhého dojde k celkovému uvolnění. Budete se cítit jako znovunarození – podaří se vám redukovat stres a osvěžit mysl.

Tajemství magické trojkombinace

Restorativní jóga je skvělým způsobem relaxace a restartu mysli. Restore znamená obnovit, vzkřísit, rekonstruovat anebo regenerovat… sebe sama. „Dovolit si uvolnění a zastavení je možnost, kterou každý máme, pokud si uvědomujeme, že relaxace je součástí obnovování mentální i fyzické energie. Relaxace je podmínkou dobrého výkonu,“ říká instruktor restorativní jógy Václav Krejčík z pražských Energy Studií a prozrazuje princip: „Jste v pozici podloženi jógovými pomůckami pro větší uvolnění těla, nad vaší hlavou se jako sprcha rozptýlí kapičky květinové bio esence, které vás zahalí do voňavé mlhy a do vaší mysli a srdce vstoupí mystický zvuk tibetské mísy. Netoužíte po pohybu a přejete si jen zůstat a být.“

Pro podporu relaxace těla jsou využívány jógové pomůcky (deky, přikrývky očí, kvádry a bolstery), aby došlo k oslovení vnitřních struktur fasciální sítě uvnitř těla. Tato jógová praxe, kterou tvoří i dechové, koncentrační a meditační techniky je provázena magickými vibracemi tibetských mís, které svou rezonancí pomáhají nejdříve rozvibrovat organismus, který se následně v kombinaci pozic, vůní a zvuků uklidní, ztiší a hluboká vnitřní jóga nastává. Restorativní jóga je o prožitku a vyslyšení individuálních potřeb.

Prožít silnou relaxaci díky pouhému bytí
Pokud se chcete zpotit, restorativní jóga pro vás bude nudná. „Před začátkem praxe je důležité si uvědomit, že se nejedná o práci zaměřenou na povrchové svaly, ale o intenzivní působení energie uvnitř těla - v hlubokém svalstvu, kloubech, páteři a kostech. Dochází k protažení pojivové tkáně jemným tlakem, který způsobí zvýšení elasticity, zlepšení funkce nervové a imunitní soustavy a krevního oběhu. Toxiny fyzické i mentální se odplavují a organismus se stává vibrující soustavou energie.“ Pozice dlouho trvají a nejde hovořit o pozicích např. omotávajících si dolní končetinu přes ramena, nebo vzpory na rukách. Jde o relaxační pozice, kde jste od 3 minut (začátečníci) do zhruba 20 minut (pravidelně praktikující). V počátku je třeba překonat nepohodlí, které se objeví po cca 1 až 2 minutách v pozici. Zde začíná reagovat hluboký myofasciální systém na pozici. Vědomá práce s dechem a lehké překonání nekomfortní zóny vyvedou praktikujícího ze stavu nepohody k prožitku silné relaxace. Z vědomí se zcela ztratí tělesné struktury. Nepohoda se změní v oázu klidu, míru a volnosti. Zažijete pocit, kdy jen jste.

Jóga a vůně – dokonalý pár
Silná relaxace je doprovázena a umocněna čistými a přírodními aroma vůněmi v kvalitě bachových květinových bio esencí, které jemným způsobem uvolní napětí v těle i mysli. „Kombinace jógy, vůně (aromaterapie) a bachových květových bio esencí v podobě Aura parfému znásobují harmonizaci naši psychiky a tím i naše fyzické tělo,“ říká Romana Kotěrová, terapeutka pracující s Bachovou květovou terapií a dodává: „Proto propojení těchto terapií dokáže pomoci mnohem více se uvolnit, zastavit se a jenom být. Nazvala bych to takovým vrstvením „slastí“ a účinků k naší dokonalé relaxaci a současně regeneraci. Vědecky je potvrzeno, že čich je náš nejsilnější smyslový orgán s pamětí, který je úzce propojen s mozkem. A díky tomu se významné účinky vůní na naši psychiku využívají v aromaterapii. V Aura parfémech je vliv esenciálních vonných olejů umocněn o efekt bachových esencí.“

 

Objednat předplatné