Jóga videa 14. 03. 2023 PDF Tisk

Jógový trénink pro jaro - detox jóga (5 dílů, přes 3 hodiny praxe) na Jóga Virtual

Jaro je obdobím, kdy se probouzí příroda, obdobím zrodu, růstu a nových začátků, kdy chceme z těla i mysli po dlouhé zimě odstranit staré a nepotřebné. Jóga je výborným pomocníkem očisty a ve chvíli, kdy se již oteplí, je vhodné jarní očistu podstoupit.

Jógový trénink pro jaro - detox jóga (5 dílů, přes 3 hodiny praxe)  na Jóga Virtual

Ve video jógových sestavách se zaměříte na stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému, v rotacích zvýšíte teplo a otevřete uzavřená místa v těle. Vytvoříte více prostoru pro plíce, srdce a hlavní lymfatický kmen, abyste rozproudili energii, vitalitu, imunitu a do jarních dní vstoupili s radostí a lehkostí.

  • Detoxikační sestavy se Simonou Josefovou (5 dílů)
  • Celkový čas: 3 hodiny a 8 minut
  • Popis jednotlivých dílů:


První sestava – nácvik očistné, zahřívací a energetizující dechové techniky kapálabháti. Sestava je zaměřená na protažení celého těla, otevření uzavřených míst v těle, rozproudění energie, podporu detoxikace a stimulaci tzv. čisticích orgánů – jater a ledvin.

Druhá sestava – trénink očistné, zahřívací a energetizující dechové techniky kapálabháti. Sestava se věnuje masáži břišních orgánů, podporuje trávení a vylučování, aktivuje peristaltiku, stimuluje metabolismus a lymfatický systém, posiluje břišní svaly a svalové dno pánevní, zvyšuje teplo a odstraňuje toxiny a odpadní látky z těla.

Třetí sestava - podpora zažívání a trávení. Pomocí očistné dechové techniky, jógových pozic a sestav stimuluje trávicí orgány a podporuje tak detoxikaci celého organismu. Sestavu praktikujeme ideálně ráno, případně v dopoledních i odpoledních hodinách. Nepraktikujeme večer.  

Čtvrtá sestava - stimulace lymfatického systému. Zařadíme očistnou zahřívací dechovou techniku, pozice a sestavy, které vhodně stimulují lymfatický systém, jehož správná činnost je velice důležitá pro očistu organismu. Sestavu praktikujte v ranních, dopoledních nebo odpoledních hodinách. Nepraktikujte večer.

Pátá sestava - proti stresu a harmonizace CNS (centrální nervová soustava). Aby náš organismus správně pracoval, aby fungoval dobře systém žláz s vnitřní sekrecí, lymfatický systém, metabolismus, trávení i vylučování, je důležité co nejvíce eliminovat stresující způsob života. Sestava proti stresu se věnuje harmonizaci celého těla, nervové soustavy, uvolnění kyčelních kloubů, které v sobě nesou hodně napětí a pomohou odlehčit emocionální zátěži. Tuto sestavu praktikujte kdykoliv během dne i ve večerních hodinách.

Online kurz 5 detoxikačních sestav můžete čerpat v rámci tarifů Jóga Virtual, nebo si můžete pořídit tento online kurz pouze za 359 Kč.

www.jogavirtual.cz

  • foto: @fotimjogu.cz

Objednat předplatné