BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 15. 07. 2021 PDF Tisk

Nejslavnější indický jógový guru se nechal naočkovat!

Indický jógový guru se nechal naočkovat vakcínou proti covid-19, a to i přesto, že dříve tvrdil, že nepociťuje potřebu očkování, protože po celá desetiletí praktikuje jógu a ájurvédu – tradiční indickou medicínu.

Nejslavnější indický jógový guru se nechal naočkovat!

Nejslavnější indický jógový guru Baba Ramdev poté však své prohlášení změnil a nechal se slyšet, že bude naočkován vakcínou proti nemoci covid-19, poté co byl doslova zavalen kritikou lékařů a moderní medicíny a byl plně informován o tom, jak se to s vakcinací vlastně má.

A to i přesto, že celé dekády praktikuje jógu, kterou sám považuje za účinný všelék.

Ramdev, skutečným jménem Ram Kisan Yadav, však svůj názor změnil a také vyzval ostatní, aby se vydali stejnou cestou jako on sám.

Řekl: „Vyzývám všechny, aby podpořili své zdraví nejen vakcinací, ale aby i nadále setrvali u jógové praxe a ájurvédy jako té nejlepší cesty na ochranu svého zdraví. Tato kombinace poskytne tak silné ochranné krytí, že covid-19 již nebude v Indii představovat žádné ohrožení.“

Ramdev, který prostřednictvím značky Patanjali shromáždil impérium alternativní medicíny, chválil oznámení předsedy vlády Narendra Modiho o poskytování bezplatných vakcín všem dospělým v Indii.

Minulý měsíc se jógový guru střetl s indickými zdravotnickými pracovníky a jeho tvrzení o covid-19 a alopatii vyvolala značnou polemiku.

Řekl, že „během pandemie zemřely stovky tisíc lidí poté, co užívaly alopatické léky“, a označil moderní medicínu za doslova „hloupou“.

Rozzlobení zdravotníci požadovali, aby indická vláda zakročila proti jeho projevům a aby on sám byl stíhán na základě pandemických zákonů za ohrožení veřejného zdraví obyvatel Indie.

Tato kontroverzní konfrontace s lékařskou komunitou přiměla Ramdeva své prohlášení změnit.

„Jako někdo, kdo jógou a ájurvédou chrání veřejné zdraví, si nemohu dovolit být nepřátelský vůči jakékoliv organizaci. Chválím lékaře jako ‚božské posly‘ za vše, co pro naši zemi dělají, a žádám všechny, aby se nechali očkovat. Je to nejlepší cesta pro nouzové stavy, jakým covid bezesporu je.“

A dodal, že jóga a ájurvéda jsou i nadále velice účinné cesty pro jiné „životní, genetické a nevyléčitelné“ nemoci.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné