Jóga Zprávy 28. 11. 2019 PDF Tisk

Nejlepší způsoby, jak porazit panující melancholii

Dny se krátí, noci se zdají nekonečné. V tento čas dostává zabrat naše psychika. Mnoho lidí trpí sezónní afektivní poruchou (SAD) nebo zažívá celkový pokles nálady. Jak proti tomu bojovat,abychom se vyrovnali s negativními emocemi? Zde jsou některé tipy.

Nejlepší způsoby, jak porazit panující melancholii

Plavat v nádrži a zapomenout na své starosti

Pokud jste nikdy neslyšeli o plovoucí nádrži, čtěte dál. Budete v uzavřené vaně plné vody a solí Epsom (aby jste se mohli vznášet), zcela odříznuti od vnějšího světa bez světla, zvuků a senzorické stimulace. Zakladatelé 3Tribes v Borough, kteří nabízejí zážitek v plovoucí nádrži, říkají, že je to jako „návrat do lůna“. Je třeba mít na paměti několik věcí. Budete tam asi hodinu a někteří lidé mohou mít halucinace, zatímco meditují v nádrži, nebo usínají, což je normální. Nebojte se, nádrž obsahuje pouze malé množství vody a vysoká hladina soli vás udrží se plně vznášet. Navíc se nemusíte bát, nádrž lze kdykoli otevřít.

Zbavit se stresu ve společnosti chlupatých přátel

Existuje celá řada studií, které poukazují na výhody pro naše duševní zdraví, pokud jde o společnost domácích mazlíčků. Být ve společnosti psů může snížit úroveň stresu a pomůže vám regulovat krevní tlak. Vydejte se do psí nebo kočičí kavárny anebo jděte se svým mazlíčkem někam, kde si bude hrát se svými kamarády, zatímco vy si budete povídat s těmi svými. Londýnská kavárna v Hampton Hill vám poskytne přesně to, co hledáte.

Chill za zvuku gongů

Zvukové probuzení, které provozuje zvukařka Louise, bude v listopadu v Greenhouse v Stoke Newington hostit gongovou koupel. Pokud jste otevřeni novým zkušenostem, jděte a poslouchejte „silnou zvukovou meditaci, která přináší mír a pohodu pro zlepšení zdraví“. Vibrace také pomohou uvolnit „blokády“ v těle a léčit buňky. Zní to docela skvěle, že?

Vyzkoušejte restorativní jógu s pasivními pózami

Tato forma jógy je perfektní, pokud si chcete užít aspekt pohody v praxi, aniž byste museli vynaložit velké úsilí. Jedná se o pomalé pasivní ásany, které jsou určeny k uklidnění vaší duše pomocí bloků, polštářů a opasků, aby poskytovaly maximální pohodlí. „Když dovolíme tělu uvolnit se do těchto klidných, někdy hluboce otevírajících pozic, uvolňujeme svalové, fyzické a emocionální napětí a usilujeme o posun směrem ke stavu hlubokého uspokojení, abychom udrželi své tělo fit, zklidnili svou zaneprázdněnou mysl a dosáhli stavu hlubokého odpočinku.“

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné