Nejlepší tipy, jak prožít ještě báječnější dovolenou

25. 06. 2019


Také jste se na dny volna těšili celý rok? Nenechte se ničím překvapit a prožijte dovolenou v pohodě a plnými doušky. Máme pro vás několik tipů, jak na to.

Hlavně klid

I když dovolená slouží k načerpání nové energie a odpočinku, ne vždy to platí před ní. Balení se, zařizování věcí před odjezdem, stihnout vše v práci a také samotná cesta může být velmi náročná a stresující. Pokud propadáte panice, že nic nestíháte a že se na vás všechno kupí a padá, tak jako první pomoc použijte antistresové pastilky. Stačí je jen vycucat. Mají lahodnou citrusovou chuť a dokážou účinně zklidnit – dospělé i děti.

Pastilky Anti-Stres, Bio-Bachovky, Jóga Market, 318 Kč

Nepřestávejte se hýbat

Jste zvyklí na pravidelný pohyb? Tak proč byste na dovolené měli přestávat? Ano, tělo potřebuje i odpočinek, ale úplné vysazení pohybu pro něho může znamenat šok. Sport, na který kromě kvalitních bot téměř nic nepotřebujete, je běh. Pokud jste u moře, můžete běhat i bez bot na pláži. Jen se ale připravte, že je to pěkně náročné, protože se budete do písku bořit. Neuškodí také protažení po běhu nebo ráno si dát pár cviků z jógy.

Na cesty si proto přibalte praktickou cestovní jógamatku, jako je například Travel Explore Dark Berry, LOLË, lolestore.cz, 1199 Kč

Spěte

Cestování nebo změna prostředí, ale i časového pásma, může mít často vliv také na kvalitu spánku a na usínání. Těžké je například usnout při dlouhých cestách v autě, autobusu nebo v letadle. Skvěle tomu napomáhá aromaterapie spolu s Bachovými esencemi. Stačí jen malou tyčinkou s kuličkovým aplikátorem kdykoliv, když je potřeba, voňavou směs nanést na místa, kde pulzuje krev – na zápěstí, na spánky, na krk a pak ji vdechovat. Účinné přírodní látky organismus zklidní a bude se vám lépe usínat i spát.

Roll-on Spánek, Elixirs and Co, Jóga Market, 329 Kč

Poslouchejte a meditujte

Kdy jindy začít se zklidněním než o dovolené, kdy se nikam nespěchá a kdy je na všechno čas? A nedělejte nic násilně, a třeba u moře, pod slunečníkem si do sluchátek pusťte meditační a návodné CD. Nikde není řečeno, že se hned na meditaci musíte vrhnout, ale dobré je poslouchat a pak to dle chuti zkoušet. Pracovat s dechem, cvičit, a pak i meditovat.

Skvěle vám k tomu pomůže například CD Objevte svou sílu od Václava Krejčíka, které koupíte na Jóga Marketu za 249 Kč.

 

Mnoho dalších tipů naleznete na www.jogamarket.cz

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket