Pomůcky na jógu 25. 06. 2019 PDF Tisk

Nejlepší tipy, jak prožít ještě báječnější dovolenou

Také jste se na dny volna těšili celý rok? Nenechte se ničím překvapit a prožijte dovolenou v pohodě a plnými doušky. Máme pro vás několik tipů, jak na to.

Nejlepší tipy, jak prožít ještě báječnější dovolenou

Hlavně klid

I když dovolená slouží k načerpání nové energie a odpočinku, ne vždy to platí před ní. Balení se, zařizování věcí před odjezdem, stihnout vše v práci a také samotná cesta může být velmi náročná a stresující. Pokud propadáte panice, že nic nestíháte a že se na vás všechno kupí a padá, tak jako první pomoc použijte antistresové pastilky. Stačí je jen vycucat. Mají lahodnou citrusovou chuť a dokážou účinně zklidnit – dospělé i děti.

Pastilky Anti-Stres, Bio-Bachovky, Jóga Market, 318 Kč

Nepřestávejte se hýbat

Jste zvyklí na pravidelný pohyb? Tak proč byste na dovolené měli přestávat? Ano, tělo potřebuje i odpočinek, ale úplné vysazení pohybu pro něho může znamenat šok. Sport, na který kromě kvalitních bot téměř nic nepotřebujete, je běh. Pokud jste u moře, můžete běhat i bez bot na pláži. Jen se ale připravte, že je to pěkně náročné, protože se budete do písku bořit. Neuškodí také protažení po běhu nebo ráno si dát pár cviků z jógy.

Na cesty si proto přibalte praktickou cestovní jógamatku, jako je například Travel Explore Dark Berry, LOLË, lolestore.cz, 1199 Kč

Spěte

Cestování nebo změna prostředí, ale i časového pásma, může mít často vliv také na kvalitu spánku a na usínání. Těžké je například usnout při dlouhých cestách v autě, autobusu nebo v letadle. Skvěle tomu napomáhá aromaterapie spolu s Bachovými esencemi. Stačí jen malou tyčinkou s kuličkovým aplikátorem kdykoliv, když je potřeba, voňavou směs nanést na místa, kde pulzuje krev – na zápěstí, na spánky, na krk a pak ji vdechovat. Účinné přírodní látky organismus zklidní a bude se vám lépe usínat i spát.

Roll-on Spánek, Elixirs and Co, Jóga Market, 329 Kč

Poslouchejte a meditujte

Kdy jindy začít se zklidněním než o dovolené, kdy se nikam nespěchá a kdy je na všechno čas? A nedělejte nic násilně, a třeba u moře, pod slunečníkem si do sluchátek pusťte meditační a návodné CD. Nikde není řečeno, že se hned na meditaci musíte vrhnout, ale dobré je poslouchat a pak to dle chuti zkoušet. Pracovat s dechem, cvičit, a pak i meditovat.

Skvěle vám k tomu pomůže například CD Objevte svou sílu od Václava Krejčíka, které koupíte na Jóga Marketu za 249 Kč.

 

Mnoho dalších tipů naleznete na www.jogamarket.cz

 

Objednat předplatné