BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 25. 05. 2020 PDF Tisk

Nejlepší podložky, s kterými budete „fit“ i doma

Ať už jste v šavásaně nebo bakásaně, máme pro vás podložky, které se hodí pro každou formu jógové praxe!

Nejlepší podložky, s kterými budete „fit“ i doma

Možná se to nezdá, ale jógová podložka je – a měla by být – mnohem víc než jen tenká vrstva gumy, kterou položíte na zem. Ta správná a oblíbená podložka se totiž stane vaším osobním prostorem – jakýmsi ministudiem – kde vaše tělo i mysl nabydou důvěry v to, že uděláte vše od pozice dítěte až po složitější inverze. Není to tedy pouze o tom, jak se vám leží v šavásaně, ale i jak tělo splyne s podložkou při dalších, mnohdy náročnějších ásanách.

Kvůli tomu, čím si náš svět za posledních pár týdnů prochází, trh jógových podložek doslova vzkvétá. Svou nedílnou úlohu v tom sehrály online lekce a nutnost domácí praxe. Na trhu si můžete vybrat z široké škály podložek od masově vyráběných určených do studií přes prvotřídní moderní kousky, tlusté a luxusní až po ty s vyrovnávacími mřížkami, které mohou zastoupit roli učitelů. 

Vaším hlavním motivem při rozhodování, jakou podložku nakonec zakoupíte, by měl být fakt, zda chcete podložku s hladkým, či texturovaným povrchem. Jaká se zkrátka víc hodí pro vaši praxi. Hladké jógamatky s jemným povrchem mají lepší přilnavost, takže jsou ideální pro nácvik hot jógy, aštangy nebo jakékoliv energické vinjásy, tedy při všem, kde se zapotíte.

Zatímco texturované podložky jsou ideální pro jemnější styly jógy, jako jsou hatha či jin jóga. Jednu nevýhodu ale přece jen mají, jde na nich vidět více prach a nečistoty, které jsou každodenní součástí naší praxe. Jsou však pohodlnější, když zaujímáte ásany v delších výdržích.

Stejně jako texturu zvažte, zda plánujete se svou podložkou cestovat, či si ji chcete nechat jen pro domácí praxi na jednom neměnném místě. Pokud cestovat chcete, volte něco lehčího. Některé podložky se silnější texturou jsou docela těžké.

A jaké jsou tedy nejoblíbenější značky těch nejlepších podložek?

1. Liforme Yoga Mat: £100, Liforme
2. Lululemon The Reversible Mat 3mm: £58, Lululemon
3. EcoYoga Jute Mat 4mm: £42, EcoYoga
4. Manduka Pro Yoga Mat: £87.95, Alpine Trek

Luxusní podložka Liforme byla zvolena jako nejlepší všestranná a dobře přizpůsobitelná podložka, která uspokojí klienta jak při pomalé, restorativní praxi, tak během dynamické a energické aštangy. Za jedinečnou podložku s dokonalými ekologickými parametry je jednoznačně považována jutová jógamatka značky EcoYoga.

TIP
Vyzkoušejte skvělé podložky kanadské značky LOLË !

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • zdroj: independent.co.uk
  • foto: Shutterstock.com

 

Objednat předplatné