Jóga Zprávy 14. 10. 2019 PDF Tisk

Nejlepší jógové inovace podle časopisu Forbes!

Jóga je doslova tisíce let stará, a přestože nyní máme mnoho moderních variací, zachovala si svůj původní záměr: dosáhnout harmonie mezi srdcem a duší na cestě k osvícení.

Nejlepší jógové inovace podle časopisu Forbes!

Jóga se však musela vyvinout, aby vyhovovala potřebám 21. století. Tím se stala dostupnější. V dnešní době je vnímána jako alternativní forma fitness, díky čemuž je mezi masou lidí stále více oblíbenější. Vzhledem k tomu, že se zaměřuje na dech a má hluboké kořeny v meditaci, odborníci ve zdravotnictví doporučují jógovou praxi jako „techniku všímavosti“ téměř každému, a proto většina komerčních tělocvičen, na které dnes narazíte, poskytuje nějaký druh „vinyasové“ lekce.

Jóga se tak přirozeně stala obrovskou marketingovou příležitostí pro průmyslová odvětví po celém světě. Výsledkem je, že jsme zaznamenali nárůst mnohých inovací, které mají pomoci posunout disciplínu do zcela nové sféry. Podle nejnovějších statistik utratí Američané každý rok 16 miliard dolarů za kurzy a vybavení na jógu a vypadá to, že tyto hodnoty budou neustále růst.

A jaké inovace jsou těmi nej?

Chcete-li zlepšit inverze: křeslo pod hlavu

Pokud máte rádi stoj na hlavě, ale téměř vždy padáte, pak je toto chytré zařízení ideální pro praktikování této pozice. Inovativní inverzní pomůcka vám umožní  bezpečné a stabilní držení hlavy bez jakéhokoli tlaku na krk a páteř. Rovněž dává začátečníkům jistotu, že zvednou nohy k nebi a budou těžit z výhod širšásany.

Pro intenzivní šavásanu: akupresurní podložka

Akupresurní podložka Yogi Bare funguje podobně jako starověké umění akupunktury – stimuluje energii, vitalitu a pocit pohody v těle. Jemný, bezbolestný tlak podložky umožňuje tělu uvolnit se a produkovat endorfiny, čímž vytváří, jak to tvůrci nazývají, „životní sílu v těle“. To, co tím míní, je, že při používání této pomůcky zakusíte pocit povzbuzení, o kterém se říká, že vám pomůže přinést štěstí, energii a klid do vašeho dne.

Pro pomoc se záklony: jógové kolečko „wheel“

Sri Dharma Mittra vytvořil tento úžasný nástroj v roce 1977, aby pomohl lidem získat větší mobilitu a flexibilitu při dosahování pozic, o kterých si nikdy nemysleli, že by je kdy mohli praktikovat. Je vyrobeno z ekologického, přírodního a recyklovaného materiálu ABS a PU. Navíc je lehké a dostatečně pevné, aby vydrželo jakoukoliv tělesnou hmotnost.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com