BLESKOVĚ
Technika cvičení 19. 04. 2022 PDF Tisk

Nejlepší jógové ásany pro vaše libido!

Jóga je úžasná. A to ve všech směrech. Pomáhá najít fyzickou, psychickou i emocionální rovnováhu ve vašem životě. Tím, že nás jóga učí přijímat každý okamžik a žít život jako jeden dech po druhém, umožňuje nám lépe se spojit nejen se sebou, ale také s naším partnerem – duchovně, fyzicky a ano, dokonce i sexuálně.

Nejlepší jógové ásany pro vaše libido!

Jóga posiluje naše tělo, snižuje hladinu stresu a zvyšuje hladinu životodárné energie. To všichni víme. Ale víte také to, že jóga může pomoci rozpálit vaše libido a tím výrazně zlepšit váš sexuální život?

Studie z roku 2009 ukázala, že „pravidelné cvičení jógy zlepšuje několik aspektů sexuálních funkcí u žen, včetně touhy, vzrušení, prožitku orgasmu a celkové spokojenosti“. Je tedy zřejmé, že jóga je fantastický způsob, jak zlepšit svůj sexuální život, nebo ne?

Jak může být jóga nápomocná v našem sexuálním životě?

  • Jóga pomáhá zvyšovat flexibilitu.
  • Jóga pomáhá udržovat zdravé tělo a zároveň nás učí mít ho ráda takové, jaké momentálně je.
  • Jóga vám pomůže naučit se lépe vnímat svět kolem sebe.
  • Jóga zvyšuje naše libido.

Existuje mnoho báječných jógových pozic, které pomáhají zvyšovat cirkulaci v pánevní oblasti, díky čemuž celá oblast ožívá, a to má za následek čas plný zábavy a lásky s vaším milovaným!

ÁSANY PRO ZVÝŠENÍ LIBIDA:

Pozice kočky
Možná se to nezdá, ale tato ásana posiluje Kegelovy svaly. Přesně řečeno ty úžasné svaly, které se stahují během orgasmu. Pokud je účinně posílíme, tj. stáhneme s vyhrbením zad, budeme je moci lépe ovládat a naše orgasmy budou o to intenzivnější. 

Leh na zádech se spojenými ploskami chodidel
Skvělá pozice pro naše libido, která účinně protáhne vnitřní stehna a uvolní kyčle pro větší rozsah pohybu. Ásana napomáhá eliminovat úzkostné stavy a zvyšuje schopnost lépe vnímat svou vlastní intimitu. 

Okamžitě pak zlepšuje průtok krve do pánevní oblasti a tam, kde krev proudí, se zvyšuje také energie a vitalita. Cirkulace a zvýšený průtok krve jsou přímo spojeny s úrovní vzrušení.

Pozice holuba
Vynikající ásana pro uvolnění hlubokého napětí v bocích, čímž uvede mysl do režimu úplného ochlazení. Přivedením pozornosti k dechu se vzdálíte od svých myšlenek a zcela „vplujete“ do přítomného okamžiku. To zvýší vaši schopnost vytvářet u partnera pocit sexuální intimity. 

Pozice orla
Pozice orla je tak sexy, že je dokonce i v Kámasútře. Když uvolníte nohy, veškerá krev proudí přes děložní čípek a připravuje celou oblast na vše sladké a milující! 

Vlastní držení ásany vyžaduje vyrovnanost a stabilitu, což je skvělé, pokud jste ve stresu. Vaše mysl se musí soustředit, aby vám pomohla trochu zpomalit vše kolem vás, což vám umožní zůstat přítomna a užít si dechberoucí okamžiky, které život přináší!

  • autorka: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné