Nejen bikram jóga má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém!

12. 02. 2018


Britský deník The Guardian přinesl novou studii o tom, že bikram jóga nemá lepší či větší vliv na oběhovou soustavu než jiné druhy jógy, které se cvičí při normální pokojové teplotě.

Zatímco bikram jóga slaví po celém světě stále značný úspěch, odborníci tvrdí, že její přínos na naše tělo je naprosto srovnatelný s ostatními druhy jógy.

Bikram jóga, kterou objevil a patentoval Bikram Choudhury, obsahuje 26 po sobě jdoucích pozic, dvě dechová cvičení a praktikuje se v místnosti vyhřáté na 42 °C.

Původní studie mluvily o přínosu cvičení v teple hlavně v souvislosti se zlepšením vnitřní výstelky cév, kdy se cévy správně rozšiřují, a tak se předchází kardiovaskulárním nemocem. Avšak novodobé studie již mluví jinak. Vliv jógy na kardiovaskulární systém není závislý na teplotě místnosti. Zcela stejný pozitivní dopad byl zjištěn i u ostatních stylů jógu nezávislých na teplotě místnosti, kde se cvičí.

Jóga jako taková může zlepšit zdraví našich cév, snížit krevní tlak, zkrátka má na naše tělo podobný efekt jako jakékoliv jiné fyzické cvičení. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv sportovní aktivitu, ať vaše záliba bude bikram, či hathajóga, vaše tělo vám bude vděčné!

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket