BLESKOVĚ
Životní styl 26. 01. 2018 PDF Tisk

Nejdůležitější dveře jsou ty od domova

Naši předkové stavěli velké dveře a brány, které chránily obydlí, aby zlo zůstalo venku. I v dnešní době platí, že vstup je jedno z nejdůležitějších míst, o které bychom měli pečovat a oslavovat ho. Ne nadarmo se říká, že nejdůležitější dveře jsou ty od domova.

Nejdůležitější dveře jsou ty od domova

Představte si, že vstup je takové první rande s prostorem. Je to stejné jako první rande s mužem. Zaujmout, zabodovat a touha po větším poznání. Nebo naopak. Už nemáte potřebu se s tím chlápkem více potkat. Nemáte chuť poznat jeho příběh. Konec. Ústa prostě nezaujala. Neudělal dobrý první dojem. A to samé je s vaším vstupem. Domovní dveře jsou ústa prostoru. Záleží jen na nás, jestli se budou usmívat na příchozí. Co se z nich dá vyčíst?

MOC ŠIROKÉ DVEŘE neboli VELKÁ DOKOŘÁN OTEVŘENÁ ÚSTA DOMU 

Vstupní dveře by měly být ty největší a nejkrásnější, ale také by v porovnání s domem měly vypadat patřičně. Pokud tomu tak není, postavte po obou stranách dveří těžké sochy, dodáte do prostoru větší stabilitu. Zmenšete prostor pro energii, která proudí dovnitř např. rostlinami. Nezapomeňte, že vstupní dveře o vás prozradí hodně, ještě než je otevřete.

MALÉ VSTUPNÍ DVEŘE neboli MALÁ ÚSTA V OBLIČEJI DOMOVA

Dovnitř tak vstupuje omezené množství posilující energie. Obyvatelé v tomto domě se mohou stát zdrženlivými, nesmělými nebo do sebe uzavřenými, protože i v životě málo otevírají ústa a dávají o sobě málo vědět. Dovolte si širší dveře nebo umístěte kolem nich zrcadla. Jiným řešením mohou být barevné vitráže. Rozšiřujte a zvětšujte svá ústa domu.

DVOJITÉ VSTUPNÍ DVEŘE – DVĚ ROZHÁDANÉ PUSY

Pozor na nedorozumění. Mohou zde tak vznikat větší hádky a nedorozumění mezi obyvateli. Zvolte si jedny dveře jako hlavní nebo jedny dveře zavřete. Musí být ale poznat, které dveře jsou ty hlavní. Dekorace po stranách v podobě květináčů s rostlinami nebo lampami vchod ještě více rozzáří.

DOMŮ PŘICHÁZÍTE GARÁŽÍ

Východní nauka se dívá na dům jako na tělo. Pokud do domova vstupujete garáží, tak nevyužíváte ústa obydlí. Otevírejte a vstupujte domů co nejvíce hlavním vchodem, tak zajištujete maximální přísun harmonické energie pro jeho obyvatele. Minimalizujte vstup dveřmi od garáže a zadním vchodem.

 

Vyzkoušejte recept!

Jak okouzlit hned u vchodu

Ingredience:

1x vstupní dveře

1x zvonek

1x rohožka

1x botník

1x věšák

1x zrcadlo

1x práh

Dochucovadla a koření:

společná rodinná fotografie

obrazy a obrázky

špetka vůně

Počet porcí: bezedný hrnec. Pokrm nesmí dojít.

Postup:

1. Umístěte před vstupní dveře hezkou rohožku, práh a funkční zvonek.  

Pořiďte si tu nejkrásnější a nejveselejší rohožku, aby každý, kdo k vám přijde, ji nemohl přehlédnout, ale měl chuť si na ni stoupnout a očistit si boty. Zanechá zde vše, co se na podrážkách bot nemá dostat do vašeho domova. Nevybírejte si rohožku s motivy andělů nebo ptáků, není vhodné je překračovat, a šlapete si tak na své štěstí.

Práh je důležitý stejně jako rohožka. Odděluje „venku“ a „vevnitř“. Je to překážka, kterou musíte překonat, když chcete vstoupit dovnitř. Chrání vás a nepustí k vám domů to, co vás může vyčerpávat. Takže prkno na zem a hotovo!

Zvonek je symbolem ochrany a označení teritoria. Zvonek nemáte pro cizí lidi, zvonkem si značíte své území. Pokud je váš zvonek nefunkční, tak jste neviditelní. Lidé se vám nemohou dozvonit, příležitosti nemohou k vám přijít. Volte příjemný tón.  

Na svých konzultacích se setkávám s tím, že na zvonku bývá pouze jeden z partnerů. Pokud je na zvonku uvedeno pouze Jana Nováčková, ale bydlí tam i pan Koudelka, tak pan Koudelka je neviditelný. Nejen na zvonku, ale může být i přehlížený ve vztahu. Stává se tak, že partner odchází nejenom do jiného vztahu, ale i bytu. Důvodem je odstrčení a bydlení „pouze na návštěvě“. Není označeno, že byt je i jeho domovem. Doporučuji, že pokud někde bydlí rodina Jahodová, tak na zvonku by mělo být uvedeno Jahodovi, kde je jasné, že všichni členové rodiny mají zde své místo a jsou zde vítání. Pokud na zvonku je pouze Jahoda, tak otec rodiny může mít poslední slovo a jeho rozhodovací role je velmi silná. Zbytek rodiny je zase neviditelný.

Máte-li místo před vchodovými dveřmi na zavěšení zvonkohry, tak neváhejte a pověste ji. Nejenom, že pročišťuje a zvyšuje vibrace, ale také umocňujete pozitivní energii z venkovního světa do vašeho privátního prostoru a láká ke vstupu dovnitř.

2. Pevné bytelné dveře. Ingredience, která rozhodně stojí za to. Investujte do dveří, které jsou bezpečné, budou vyvolávat dojem jistoty a stability, půjdou snadno otevřít a bude za nimi dostatek prostoru. Chrání vaše obydlí před nezvanými hosty. Vstupní dveře symbolizují životní sílu. Jsou branou, která odděluje „venku“ a „vevnitř“. Důležité je, aby šly co nejvíce otevřít, min. 90 %. Při menším otevření se říká, že energie „zkysne“.

Vede-li z předsíně více dveří, nechte otevřené pouze ty, které vedou do obývacího pokoje. Ložnice je vaše soukromí, otevřenou koupelnou a toaletou vám uniká hodně energie.

3. Klíče po příchodu domů položte na určené místo. Kolik máte klíčů na svazku? Máte svazek jako kastelán? Opravdu potřebujete denně nosit klíč i od sklepa nebo zahradního altánu? Klíčům sluší ozdoba, která vám připomíná domov. Ale pozor na firemní klíčenky, mějte tam přívěšek, který vám symbolizuje domov a rodinu. Něco osobního. Váš domov není váš zaměstnavatel.

4. O boty zde nezakopáváte. Váš botník by měl být dostatečný podle počtu spolubydlících. Dejte si pozor, aby vám nevznikala hned u vstupu překážková dráha. Botník může také sloužit jako lavice nebo místo, kam položíte tašku po příchodu domů. Chodba musí být volná a průchozí, aby vás nic na zemi neblokovalo.

5. Na věšáku je volný háček pro váš kabát nebo sako. Věšák není přeplněný. Visí zde pouze sezonní oblečení. Ostatní je uklizené přehledně ve skříni. Pokud máte zrcadlo naproti věšáku, tak vám počet kabátů zdvojnásobuje, a můžete se tak zde cítit v přeplněném prostředí.

6. Důležitá ingredience je také dostatek světla. Světlo je zde důležité – zvětšuje prostor a vidíte cestu, nejenom dál do dalších místností, ale i v životě.

7. A nezapomeňte pověsit zrcadlo! Hlavní jeho úkol v této místnosti je zvětšování a růst. Znásobuje vše, co se v něm odráží!

a. Pokud máte v této místnosti nepořádek, tak máte více nepořádku.

b. Pokud máte hezký prostor, tak máte více příjemného prostoru.

c. Prostor se zrcadlem dobře osvětlete. Jinak máte „zvětšení šera“ a jste ve větší tmě.

8. Vůně u vchodu dělá zázraky. Byt nejenom pěkně provoní, ale také ve vás vyvolá pocit, že už jste doma, tzv. vůně domova.

9. Označte si svoje teritorium – rodinnou fotografií u vchodu. Další důležitá ingredience. Společnou rodinnou fotografií všech členů domácnosti dáváte do prostoru informaci: Zde žije šťastná rodina. Pokud máte psa, vyfoťte se i s domácím mazlíčkem. Při příchodu domů vidíte, že jste zde vítáni. 

10. Vaše chodba říká „Vítej“ a vidíte cestu dál do bytu.

 

Objednat předplatné