BLESKOVĚ
Den jógy 02. 05. 2016 PDF Tisk

Jóga vám otevře léto dokořán…21.6. v Mánasu u Vltavy

Užijte si naplno magické chvíle slunovratu, kdy oheň očišťuje od zla, otvírají se poklady, sbírají kouzelné byliny – a cvičí se jóga. Je to i její den, její svátek. Všude ve světě. Zveme vás na jeho oslavu. Na jednu neobyčejnou lekci jógy s Energy Studiem – za svitu slunce i svíček nad řekou Vltavou.

Jóga vám otevře léto dokořán…21.6. v Mánasu u Vltavy

21. června slunce vstoupí do znamení Raka, dosáhne svého vrcholu a má největší moc. Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc, čas pro jógu jako stvořený. Pojďte si ho vychutnat s námi, začíná léto!

Lekce jógy v Galerii Mánes: 90 minut, které budou jen vaše
Že takovou lekci nezvládnete? Nemusíte mít strach, jóga není žádné dogma. Jednoduše hledáte způsob, jak ulevit tělu a odlehčit myšlenkám, aby v nich zůstalo to podstatné a pro vás důležité. Je to celé o příjemných pocitech, příjemných emocích. Přijďte si zdarma vyzkoušet, co vám dělá dobře.

Zkušené lektory doplní speciálně připravená hudba
V 17 hodin začne 90minutová lekce jógy, kterou pro Vás připravili lektoři Energy Studií a za doprovodu DJ Chochorázcz. Ten namixoval play list přímo pro tuto oslavu jógy. Lektoři Václav Krejčík, Jakub Šamberger, Katka Bílková, Petra Duspivová
a Veronika Ševčíková vás provedou celou lekcí společně, lehce a plynule – tak abyste si užili i závěrečnou meditaci za světla svíček. 

Podložku s sebou, peněženku nechte klidně doma
Peníze nepotřebujete, budete mít jen jednu jedinou starost – podložku na jógu si musíte přinést svoji vlastní, na místě nejsou k zapůjčení. A k ní přibalte něco pohodlného na sebe, převléknete se bez problémů na místě, v připravené převlékárně. V galerii Vás budeme očekávat už od 16.30 hodin, bude dobré, když i vy budete počítat s časem na převlečení a „aklimatizaci“. V 17 hodin začíná společná lekce zakončená meditací a končit budeme v 19 hodin.

Nezapomeňte na rezervaci
Své místo a svou účast si zajistěte ZDE! Týden před akcí Vám přijde potvrzující sms, kterou je třeba pro platnost účasti potvrdit!

Možná vám jóga za slunovratu otevře nejen léto …
www.denjogy.com

 

Mezinárodní den jógy: Začalo to v roce 2014
V prosinci roku 2014 schválilo Valné shromáždění Organizace spojených národů ustanovení, kterým byl 21. červen vyhlášen Mezinárodním dnem jógy. Do celosvětového kalendáře OSN byl zanesen na popud indické vlády a jeho cílem je pod záštitou OSN spojit národy napříč kulturami. „Jóga má schopnost sjednocovat lidstvo,“ napsal předseda indické vlády, nadšený jogín Naréndra Módí při své nakonec úspěšné snaze.


První Mezinárodní den jógy se slavil v roce 2015, akce probíhaly po celém světě, v halách i na náměstích. Mezi 192 zeměmi, které se dne jógy účastnily, bylo i Česko. Předcvičovat k nám přijely desítky instruktorů, mezi nimi i slavná Američanka Tara Stiles. „Sledujete, jaké pohyby vám vyhovují. Je třeba, abyste se cítili svobodní, vytváříte si svou vlastní cestu, strukturu. A o tom je jóga a filozofie s ní spojená. To je dnešní interpretace jógy: vytvářet si vlastní pravidla,“ přibližuje Stiles.

 

 

 

Objednat předplatné