Spolupracujeme 10. 09. 2018 PDF Tisk

Na Festivalu Evolution si zacvičíte jógu a odhalíte čínské tajemství Falun Gong

Jóga je skvělý lék, pomáhá se stresem i s bolestmi zad. Zázraky dělá nejen s tělem, které je díky ní pružnější a silnější, ale i s náladou. Přijďte se o tom přesvědčit na Festival Evolution zasvěcený zdravému životnímu stylu, který se bude konat ve dnech 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Na Festivalu Evolution si zacvičíte jógu a odhalíte čínské tajemství Falun Gong

Na józe je úžasné to, že ji můžete cvičit kdekoliv, v parku i doma, a navíc k ní nepotřebujete žádné cvičební pomůcky.  Má navíc celou řadu pozitivních účinků na naše tělo, mimo jiné pomáhá posilovat hluboký stabilizační systém a zklidňuje nervový systém. To je v dnešní uspěchané době více než potřebné. A právě díky tomu nemůže chybět ani na Festivalu Evolution, který je určen všem, kteří chtějí žít zdravě a aktivně a zajímají se o to, co našemu životu dává hlubší rozměr. Kromě volných lekcí jógy si zde můžete vyzkoušet i taichi, satori dýchání, ale také praktické workshopy, kde se seznámíte se základy masáží nebo meditace.

Znáte Falun Gong?

Na Festivalu Evolution se navíc můžete blíže seznámit s unikátní cvičební metodou Falun Gong, která pochází z Číny a údajně je prastarým tajemstvím, které když odhalíte, tak můžete déle žít a navíc ještě vypadat mladší. Falun Gong se skládá ze čtyř cvičení vestoje a meditace vsedě, současně ale vyžaduje, aby se praktikující kultivovali i vnitřně. Symbolem čistoty a krásy této kultivační praxe je lotosový květ. Tato metoda cvičení a učení se předává vždy zdarma. Na festivalu si budete moci toto cvičení vyzkoušet a dozvíte se i něco z teorie a historie.

Naučte se pracovat se stresem a poznejte svůj potenciál

Přestože se říká, že ve zdravém těle je zdravý duch, přece jen bychom neměli opomínat péči o naši duši a mysl. Na festivalu tak kromě lekcí cvičení můžete v rámci programové nabídky zavítat na některý z workshopů, seminářů nebo praktických ukázek, o které se postarají odborníci z řad lékařů, psychologů, terapeutů, ale také pedagogů či specialistů na osobní rozvoj. Ti vám předají zkušenosti a praktické rady, jak zlepšit své pracovní výkony, jak poznat svůj talent a naučí vás formou jednoduchých postupů a metod pracovat se svým tělem a vědomím.

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský a psychoterapeut Milan Studnička vám například poradí, jak na rovnováhu těla a duše, jak odbourat napětí nebo jak překonat stres. MUDr. Jan Vojáček zase nastíní, co je funkční medicína a jak vypadá celostní přístup k pacientovi. S koučem Alešem Kalinou zjistíte, jak najít ztracenou motivaci. Pokud jste rodiči, můžete zavítat na programy věnované výchově dětí. Speciálně potom doporučujeme přednášku koučů Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné na téma odemykání skrytého potenciálů dětí.

Děti nezapomeňte vzít na festival s sebou, jsou zde pro ně připraveny celodenní hudební nebo výtvarné dílničky, workshopy a nezbytností je hlídací koutek, kde se o nejmladší návštěvníky postarají profesionální chůvy.

Dojde také na nákupy

Co by to byl festival bez možnosti nákupů? Těch si na Festivalu Evolution užijete dosyta. Během dvou dnů se zde bude prezentovat více než 250 vystavovatelů nabízejících kvalitní potraviny, bio produkty, ekologické výrobky do domácnosti, drogerii, ale také přírodní kosmetiku nebo bio textil.

Velký prostor zde bude věnován jídlu. Těšit se můžete na širokou nabídku certifikovaných biopotravin, raw potraviny, fair trade výrobky i konopné speciality. Zkrátka nepřijdou ani vegetariáni, vegani nebo ti, kteří se stravují bezlepkově.

Kompletní harmonogram programové nabídky, aktuality a seznam vystavovatelů najdete na webu www.evolution.cz.

 

foto: archiv pořadatele