O životě 04. 04. 2016 PDF Tisk

Na cestách k sobě

Zastavení a rozjímání je pro mě být s radostí sám se sebou a klidně ve společnosti podobně neomezeně smýšlejících lidí, jejichž energie pomáhá k proměně všeho okolo, i když to na první pohled třeba vidět není. Je to však cítit!

Na cestách k sobě

Velikonoční dlouhý víkend byl pro mě časem zastavení se, přátelství a sbírání energie potřebné pro směr cesty dovnitř. Ač trávím Velikonoce v Anglii v malebném městečku Bude v Cornwallu, mám pocit, že při procházkách po útesech jsem usazený uvnitř sebe sama a užívám si to. Ztišení a ponoření se k čerpání energie z přírody, bouřícího oceánu a svěžího vzduchu prokládaného častým deštěm regeneruje každičkou buňku v těle a mysli. Mysl se stává ustálenější bez výrazných poryvů a její „touha“ po ničem ji prostupuje.

Jsem na cestách velice často a jsem za to vděčný. Jsou to chvíle, kdy kompenzuji aktivitu, kterou ze své podstaty mám rád. Je však pravdou, a především zkušeností, že jen aktivní být nechci a nemůžu. Zkušenost s mým tělem a myslí mi umožnila pochopit a poznat, že jen směr výdeje (směr ven) omezí mou celostní integritu. Proto tak cestuji, proto tak dobíjím baterky, abych pak naplno mohl dávat a měl i pro sebe – sám sebe.

Pohled dovnitř sebe sama mi nyní zpříjemnilo lednové vydání Jóga Dnes, na které jsem konečně bezpracovně našel čas. Tím, že vidím časopis, když se rodí, si ho užívám po té stránce přicházení na svět. Vidím chyby v grafice, záhlaví a zápatí, tu a tam v textu, ale obsah při korekturách nevnímám. Vidím časopis jako to, co má ve výsledku být perfektní, a to v něm celý tým rozvíjí do data, než z tiskárny přivezou nové, voňavě balíky, které se potom rozloží a distribuují k čtenářům.

S odstupem téměř čtyř měsíců jsem si lednové číslo nyní dočetl. Jsem zcela nadšen a ohromen hloubkou a intimností textů, které vedou na cestu vnitřního štěstí a hledání krásy uvnitř. Dagmar Volfová a její body zpovědi, nebo výlety do historie a filosofie, které nejsou běžným klišé v józe používaným, způsoby vhodného a rozumného pohybu, anebo pohledu na zdraví a stravu, s koutky roztaženými do stran při fejetonu Jakuba Šambergera o životě v životě jeho rodiny, mě dělá o to víc šťastným, protože cítím živočišnost, radost a pokoru ze všech textů, které Jóga Dnes přináší.
Moc díky celému týmu a autorům, že píší s láskou a duší, stejně jako všem čtenářům, že můžeme psát a inspirovat.

A tak zastavení a rozjímání je pro mě být s radostí sám se sebou a klidně ve společnosti podobně neomezeně smýšlejících lidí, jejichž energie pomáhá k proměně všeho okolo, i když to na první pohled třeba vidět není. Je to však cítit!

Objednat předplatné