Meditace pohybem neboli svobodný vědomý tanec

29. 01. 2019


Je pro vás důležitý pohyb těla spolu se zaměřenou pozorností, tedy specifickou “aktivitou” mysli? Zajímá vás propojování a celistvost, protože jste zažili na vlastní kůži, že toto spojení přináší celkové zklidnění i oživení na těle a na duši?

Pak svobodný spontánní pohyb může být obohacením vaší dosavadní pohybové zkušenosti, dalším krokem k pohybové všestrannosti, kultivaci mysli a tvořivému rozvoji vlastního jedinečného potenciálu. 

Jste zváni do pohybu inspirovaného zajímavou a různorodou hudbou, na niž tělo reaguje spontánně živým sledem tvarů a jedinečným autentickým prožitkem.
Svobodný vědomý tanec je těžké si představit, snadnější je ho vyzkoušet. Nejpřirozenějším začátkem je zúčastnit se nějaké provázené taneční lekce. Můžete si stejně tak rovnou dopřát intenzivní zážitek skrze víkendovou dílnu.

Na jednu speciální bychom vás rádi pozvali. Povede ji zkušená a erudovaná lektorka Lucie Nerot z Francie, spoluzakladatelka školy Open Floor (škola svobodného vědomého tance vytvořená v r. 2014 mezinárodním týmem zkušených učitelů tance 5 rytmů, v současnosti rozšířená po všech kontinentech). Dílna má vzhledem k začátku roku aktuální název Stará duše, nové začátky.

Nepotřebujete žádnou přípravu, ani předcházející taneční zkušenost. Stačí chuť vstoupit do pohybu a zůstat pozorní k vlastním tělesným i energetickým procesům, vědomi si průvodních slov lektorky a propojeni s hudbou.

Můžeme zažít pocit souznění, hudba nás může inspirovat, dráždit, provokovat nebo vést do rezistence. Všechny tyto přirozené pocity známe velmi dobře z běžného života. V tanci jimi můžeme projít, můžeme si je dovolit prožít a vyjádřit skrze pohyb.  Vše, co se v našem tanci objeví, je přirozená část nás samých. Jak později zjistíme, podobnými procesy prochází většina tanečníků. Tanec má přirozenou schopnost nás v těchto okamžicích podpořit na cestě uvolňování něčeho přežitého a formování čehosi nového svěžího….

Další informace o této dílně najdete na https://www.raduca.cz/stara-duse-nove-zacatky-praha. 

Více o svobodném vědomém tanci najdete na www.raduca.cz nebo na Facebooku TAnec a RAduca

 

DSC__16
DSC__27_1
DSC__82
Up01 (14)_1
Up01 (19)_1

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket