Má první jóga.....Pavla Rožumberská

18. 07. 2016


Jóga provází každý můj den, postupně se mi více a více „vkrádá“ do života. Mění moje tělo, mysl, životní postoj a energii, posiluje zdraví, mění chuť k jídlu, ovlivňuje moje jednání a chování, vnímání toho, co se děje okolo...

Odmalička jsem se věnovala moderní gymnastice, vystudovala jsem taneční konzervatoř. Po ukončení taneční kariéry, která pravda nebyla moc dlouhá ani slavná, jsem se potkala s Vaškem Krejčíkem. Jaká šťastná náhoda, která změnila celý můj život. Vyzkoušela jsem u Vaška pár lekcí power jógy, která mě úplně pohltila.

Jóga se postupně stala mou životní prací, koníčkem, partnerem a láskou na celý život. Jógu v současné době učím téměř každý den. V den, kdy nepředcvičuji, se věnuji vlastní praxi a chodím cvičit ke svým kolegům instruktorům. Je to pro mě ten největší relax, ale i škola. Víkendy většinou věnuji svému dalšímu vzdělávání. Studuji školu jógy, navštěvuji různé workshopy a semináře. Jóga provází každý můj den, postupně se mi více a více „vkrádá“ do života. Mění moje tělo, mysl, životní postoj a energii, posiluje zdraví, mění chuť k jídlu, ovlivňuje moje jednání a chování, vnímání toho, co se děje okolo. V dobrém slova smyslu mění celý můj život.

V současnosti jsem otevřela své vlastní jógové studio, ve kterém se věnuji především cvičení hormonální jógové terapie. Na tu mě přivedla kamarádka Radka, lékařka obezitologie a endokrinologie, která mě informovala o tom, že se jí pacientky často na hormonální jógu ptají. Radka mě oslovila s tím, jestli o tomto tématu nevím něco víc nebo jestli bych se mu nechtěla věnovat. Na internetu jsem zjistila že tuto terapii vymyslela paní Dinah Rodrigues z Brazílie a jednou z certifikovaných instruktorek u nás je Adéla Vaculíková, která pořádá víkendové kurzy. Při absolvování tohoto kurzu mě překvapilo, že jsem tam jediná instruktorka jógy, která nepřišla s nějakým konkrétním problémem, ale pouze se zájmem o dané téma. Ostatních devatenáct účastnic své potíže velmi otevřeně probíraly v příjemné a uvolněné atmosféře. Bezpečný kruh žen a jejich životní příběhy mě naprosto fascinovaly. Téměř ihned jsem věděla, že toto je správná cesta, kterou chci jít a šířit dál. Zanedlouho jsem absolvovala kurz hormonální jógové terapie přímo u autorky, paní Dinah Rodrigues. Vzdělávání nových lektorů jógy a pořádání hormonálních kurzů mě v současné době nejvíce naplňuje a jsem nesmírně vděčná, že moje zaměstnání je zároveň i mým koníčkem a životní láskou.
 
S tímto bych vás ráda pozvala na mou lekci, která bude ukázkou sestavy hormonální jógové terapie. Ta dokáže pomoci s nepravidelnou či bolestivou menstruací, neplodností, sníženou funkcí štítné žlázy, se špatnou kvalitou vlasů, kůže, nehtů, syndromem karpálního tunelu atd. Během lekce budeme podporovat funkci našich orgánů s vnitřní sekrecí, které tvoří ženský hormon estrogen, a to pomocí různých jógových technik a ásan. Učit se budeme ty nejúčinnější antistresové cviky, budeme zpívat mantry na odblokování krční čakry a podporu radosti a štěstí. V bezpečném ženském kruhu si budeme povídat o ženské cykličnosti, hormonální antikoncepci, alternativních menstruačních pomůckách, ženské energii a intuici.

S Pavlou si můžete přijít zacvičit na luhačovickou Jóga DNES Konferenci, která se koná 6.8.2016. Přihlášky ZDE!

 

003
Pavla
Předklon v sedu 1
Strečink new

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket