Rozhovory s osobnostmi 18. 07. 2016 PDF Tisk

Má první jóga.....Pavla Rožumberská

Jóga provází každý můj den, postupně se mi více a více „vkrádá“ do života. Mění moje tělo, mysl, životní postoj a energii, posiluje zdraví, mění chuť k jídlu, ovlivňuje moje jednání a chování, vnímání toho, co se děje okolo...

Má první jóga.....Pavla Rožumberská

Odmalička jsem se věnovala moderní gymnastice, vystudovala jsem taneční konzervatoř. Po ukončení taneční kariéry, která pravda nebyla moc dlouhá ani slavná, jsem se potkala s Vaškem Krejčíkem. Jaká šťastná náhoda, která změnila celý můj život. Vyzkoušela jsem u Vaška pár lekcí power jógy, která mě úplně pohltila.

Jóga se postupně stala mou životní prací, koníčkem, partnerem a láskou na celý život. Jógu v současné době učím téměř každý den. V den, kdy nepředcvičuji, se věnuji vlastní praxi a chodím cvičit ke svým kolegům instruktorům. Je to pro mě ten největší relax, ale i škola. Víkendy většinou věnuji svému dalšímu vzdělávání. Studuji školu jógy, navštěvuji různé workshopy a semináře. Jóga provází každý můj den, postupně se mi více a více „vkrádá“ do života. Mění moje tělo, mysl, životní postoj a energii, posiluje zdraví, mění chuť k jídlu, ovlivňuje moje jednání a chování, vnímání toho, co se děje okolo. V dobrém slova smyslu mění celý můj život.

V současnosti jsem otevřela své vlastní jógové studio, ve kterém se věnuji především cvičení hormonální jógové terapie. Na tu mě přivedla kamarádka Radka, lékařka obezitologie a endokrinologie, která mě informovala o tom, že se jí pacientky často na hormonální jógu ptají. Radka mě oslovila s tím, jestli o tomto tématu nevím něco víc nebo jestli bych se mu nechtěla věnovat. Na internetu jsem zjistila že tuto terapii vymyslela paní Dinah Rodrigues z Brazílie a jednou z certifikovaných instruktorek u nás je Adéla Vaculíková, která pořádá víkendové kurzy. Při absolvování tohoto kurzu mě překvapilo, že jsem tam jediná instruktorka jógy, která nepřišla s nějakým konkrétním problémem, ale pouze se zájmem o dané téma. Ostatních devatenáct účastnic své potíže velmi otevřeně probíraly v příjemné a uvolněné atmosféře. Bezpečný kruh žen a jejich životní příběhy mě naprosto fascinovaly. Téměř ihned jsem věděla, že toto je správná cesta, kterou chci jít a šířit dál. Zanedlouho jsem absolvovala kurz hormonální jógové terapie přímo u autorky, paní Dinah Rodrigues. Vzdělávání nových lektorů jógy a pořádání hormonálních kurzů mě v současné době nejvíce naplňuje a jsem nesmírně vděčná, že moje zaměstnání je zároveň i mým koníčkem a životní láskou.
 
S tímto bych vás ráda pozvala na mou lekci, která bude ukázkou sestavy hormonální jógové terapie. Ta dokáže pomoci s nepravidelnou či bolestivou menstruací, neplodností, sníženou funkcí štítné žlázy, se špatnou kvalitou vlasů, kůže, nehtů, syndromem karpálního tunelu atd. Během lekce budeme podporovat funkci našich orgánů s vnitřní sekrecí, které tvoří ženský hormon estrogen, a to pomocí různých jógových technik a ásan. Učit se budeme ty nejúčinnější antistresové cviky, budeme zpívat mantry na odblokování krční čakry a podporu radosti a štěstí. V bezpečném ženském kruhu si budeme povídat o ženské cykličnosti, hormonální antikoncepci, alternativních menstruačních pomůckách, ženské energii a intuici.

S Pavlou si můžete přijít zacvičit na luhačovickou Jóga DNES Konferenci, která se koná 6.8.2016. Přihlášky ZDE!

 

Objednat předplatné