BLESKOVĚ
Spolupracujeme 07. 04. 2020 PDF Tisk

LIVE Energy Studio … pro podporu!

Jsme v jiné době a tak i ti, co nemají rádi internet, sociální sítě a práci s počítači se učí novým věcem. Kdo nemá rád sociální sítě, vůbec nevadí, protože LIVE online lekce jógy fungují přes počítač, telefon nebo tablet a sociální sítě k tomu nepotřebujete. Je to prostě nová výzva, naučit se pracovat s virtuálním světem a v něm si prozatím užít domácí praxi jógy.

LIVE Energy Studio … pro podporu!

Jemná jóga, vinjása, jin jóga, jóga pro zdravá záda, jóga proti stresu, pránájáma a meditace, jóga nidra to vše nabízí Energy Studia Václav Krejčík nyní on-line ve formě LIVE lekcí. V době karantény a omezení pohybu musela 2 pražská jógová Energy Studia zavřít, stejně jako všichni ostatní. Proto, aby bylo možné setkávat se, podpořit lektory i studia, jógová studia přišla s LIVE přímými přenosy lekcí s oblíbenými lektory jógy, jako jsou Václav Krejčík, Jakub Šamberger, Simona Josefová, Karolína Štraus Idris, Petra Záveská Duspivová, Šárka Poláková a jiní.

Online lekce jsou interaktivní na obou stranách. Všichni se vzájemně vidí. Pokud nechcete, jako cvičící, mít zapnutou kameru, vypnete si ji a nikdo vás nevidí. Pokud však ji máte zapnutou, lektor s vámi může komunikovat, korigovat a posunovat vaši praxi dále, i když nejste společně v jógovém studiu. Tato interakce umožňuje stejně kvalitní praxi, jako osobní účast na lekcích jógy. Samozřejmě, že osobní kontakt virtualita nenahradí, ale na druhou stranu umožňuje v rámci současného stavu, se vidět, slyšet, praktikovat a současně také pomoci studiím i lektorům zvládnout dobu bez jakéhokoliv příjmu. Heslo studií LIVE.LOVE.CARE teď doplňuje hastag #vyimyspolecne. Všichni mohou cvičit, pokud chtějí. Je možné z celé republiky i světa přistupovat k LIVE lekcím pomocí jednotlivých vstupů, darů, pro členy ES, nebo majitele permanentek z jejich předplacených služeb ve studiích. Prostě praktikovat jógu s profesionálním týmem lektorů jógy Energy Studií může nyní každý, kdo chce praktikovat a také pomoci.

Současná doba nám přináší spoustu výzev a tak pro někoho je výzva i naučit se pracovat s počítačem, telefonem a využívat nyní ke prospěchu to, co technika umožňuje – online kontakt a způsob práce. Je to prostě nová výzva, naučit se pracovat s virtuálním světem a v něm si prozatím užít domácí praxi jógy... i tak je to kontaktu, emocích a prožitku. Nejedná se však o sociální sítě, ale o JEDNODUCHOU práci s internetem. 

Jsme v jiné době a tak i ti, co nemají rádi internet, sociální sítě a práci s počítači se učí novým věcem. Kdo nemá rád sociální sítě, vůbec nevadí, protože LIVE online lekce jógy fungují přes počítač, telefon nebo tablet a sociální sítě k tomu nepotřebujete. Je to prostě nová výzva, naučit se pracovat s virtuálním světem a v něm si prozatím užít domácí praxi jógy.

Jak se můžeme setkat ve virtuálním prostoru?

  1. navštivte stránky https://live.energystudio.cz
  2. přihlaste se (pokud nemáte účet v rámci Energy Studia, Jóga Dnes, Power Yoga Akademie, Jóga Marketu - bezplatně si ho vytvořte). Zde je odkaz na vytvoření registrace (nemáte-li ji): https://www.energystudio.cz/registrace - tím si vytvoříte svůj tvz. „Chytrý účet“ a budete moci se skrz e-mail a heslo, které si zde nadefinujete, přihlašovat se k pravidelnému cvičení.
  3. podívejte se do rozvrhu, vyberte si lekci a klikněte na "rezervovat lekci", pak pokračujte podle instrukcí (platba proběhne kartou, nebo z permanentky v Energy Studu, či aktivního Energy členství - pište pro aktivování permanentky a členství na recepce2@energystudio.cz, nebo předplatného LIVE lekcí). Pokud ještě není 15 minut před začátkem lekce vidíte odpočítávání času, kdy máte přijít na svou lekci. 
  4. pod tlačítkem "rezervovat lekci" je uvedený text: "Pro správné spuštění online lekce si do telefonu nebo počítače nainstalujte aplikaci ZOOM (zdarma pro Windows, iOS a Android) https://zoom.us/download. Tuto aplikaci si stáhněte do přístroje, který budete používat (tablet, telefon, laptop (www.zoom.us), apod.) Jedná se o systém a aplikaci, která vám umožní dobře shlédnutí vybrané lekce.
  5. zhruba 15 minut před začátkem lekce se vraťte na stránky https://live.energystudio.cz a k vybrané lekci. Klikněte na tlačítko "Spustit online lekci".
  6. přijďte do virtuálního sálu 15 minut před začátkem lekce. Můžete si povídat, ptát se na praxi, připravit si místo, zvuk, kamery v přístrojích. Připravujeme se na společnou lekci.

Rozvrh se vypisuje vždy v pátek na další týden. Přes web se dělají registrace na lekce. Využít ke vstupům na lekce můžete jednotlivé vstupné, permanentky a členové ES členství - jen je třeba permanentku a členství aktivovat na emailu: recepce2@energystudio.cz. V den zavření jsme pozastavili lidem všechny platby a tak proto je nutná aktivace. Návod najdete na www.energystudio.cz

Je možné poskytnout i dar (2 nebo 4 týdny nonstop cvičení ve virtuálním Energy Studiu) pro lektory i provozní náklady studií, abychom všichni společně zvládli dobu, kdy není možné setkávat se…. a my vám za to moc děkujeme. 

Upozornění
Na lekci je třeba přijít od 1 do 10 minut předem. S pozdním příchodem se již na lekci nedostanete. Podložku mějte nastavenou cca 2,5-3 metry před kamerou - záleží na místě, které máte k dispozici. Ve chvíli, kdy lekce začne, vypněte mikrofony (mute). Kameru je dobré mít zapnutou pro interakci - lektor a vy, skupina, ale nechcete-li kameru z vaší strany, nepouštějte si ji.

    #vyimyspolecne

Když si lekci rezervujete na https://live.energystudio.cz do rozvrhu se vraťte před začátkem lekce a zde vstoupíte do online lekce. V PC, tabletu i telefonu je potřeba mít aplikaci ZOOM. To je prostředí, do kterého vás pak dovede kliknutí v rozvrhu na online lekci. Vždy do lekce vstupujete přes https://live.energystudio.cz 

Jsme moc rádi, že po několika již proběhlých lekcích si chválíte kontakt, interakci lekce s lektorem a vámi, sdílení a radost z jógy. Moc vám děkujeme. Děkujeme Vám, že jste s námi. Jsme také s vámi. Držte se a hlavně buďte zdraví!

www.energystudio.cz

 

Objednat předplatné