Jóga Zprávy 22. 03. 2018 PDF Tisk

Libo roznožka? Odteď již žádný problém!

Tááákže, pokud jste to byli právě vy, kdo lačnil po tom umět roznožky, a tak posunout svou jógovou praxi zase o kousek dál, tak nezoufejte. Je to tady. A zdá se to být snazší než kdykoliv předtím. Pokud jste někdy toužili po tom opravdu roznožku zvládnout, nyní je ten pravý čas!

Libo roznožka? Odteď již žádný problém!

A tak není lepšího času, než je právě teď, abyste se k této touze vrátili. A to za pomoci knihy „I nejméně protažení jedinci teď mohou dělat roznožky: aneb 4týdenní plán k dosáhnutí dokonalého zdraví“. Kniha, kterou vydala skvělá guru Marie Kondo, zaznamenala v Japonsku obrovský úspěch, který se po malých krůčcích přesouvá do celého světa.

Eiko, učitelka jógy z Osaky, která celou knihu napsala, vás celým programem jemně nabádá k tomu, abyste se každý den pár minut protahovali, a za tyto čtyři týdny garantuje, že v roznožce opřete své břicho o podlahu.

V Japonsku se prodalo více než milion výtisků této „jógové bible“, jak se tomuto skvostu přezdívá, samotná videa s Eikou na YouTube, ve kterých radí, jak na roznožky, pak viděli lidé více než 6 milionkrát.

Co přineslo knize tak enormní úspěch? Jednoznačně to, že být flexibilní není paradoxně jejím hlavním cílem, jak již sama Eiko zdůrazňuje. Hlavním cílem této knihy je především to, že cestou k dokonalé roznožce zlepšujete a výrazně posilujete své zdraví, ztrácíte přebytečná kila, zlepšujete balanc, posilujete svou odolnost vůči jakýmkoliv zraněním, a hlavně, a to opravdu hlavně, zlepšujete své mentální zdraví, nacházíte mír a klid ve své mysli. „Pokud je vaše tělo ztuhlé, je pro něj samotné velice obtížné jen chodit, sedět a jakkoliv normálně fungovat, natož si zachovat klidnou mysl“, zdůrazňuje Eiko, která dodává, že ačkoliv se její kniha nejvíce dotkla žen od 30 do 40 let, je určená pro všechny, a zejména seniorům může být velice nápomocná.

Dalším nezdolným benefitem této knihy je především čas, který vám celé cvičení zabere. Jsou to pouhé tři minuty denně, dvě věnujete přesně daným a stejným protahovacím cvikům a tu třetí minutu třetímu cviku, který je nový a mění se každý týden.

Protahování je základ, a ať už se roznožku učíte, nebo ji zatím jen zkoušíte, vězte, že pružné tělo rovná se tělo bezbolestné a jakýkoliv pohyb, který pro své tělo děláte, se vám jednou v tom nejlepším vrátí.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com