Detoxikace a imunita 16. 07. 2016 PDF Tisk

Letní detoxikační sobota

Léto se pomalu rozjíždí a je na čase si ho náležitě užít s dobrou náladou a především v super kondici. Cítíte se ještě trochu unaveni a jako byste stále spali? Nastartujte se malou letní detoxikační kúrou...

Letní detoxikační sobota

Ideální je právě sobota, jednak máte volno a navíc je sobota rájem zeleninových trhů. Farmářské trhy se konají po celé republice. Další možností je výlet do Holešovické tržnice, kde najdete nepřeberné množství zeleninových stánků. Výhodou trhů je, že podporujte rozkvět českého zemědělství, ale i to, že se k vám na stůl dostane čerstvá sezónní zelenina. Právě teď je všude k dostání mladé zelí, nové brambory, karotka, květák, jarní cibulka, čerstvé bylinky, ředkvičky, kedlubny a špenát. Z ovoce samozřejmě trhu vévodí jahody. Takže už víte, kam pro zeleninu, a tak se můžeme na vaši sobotu připravit.

V pátek večer si udělejte speciální koupel v mořské soli, ve vaně vydržte asi 30 minut a pak hurá spát. Ráno si k snídani převařte 10 minut vodu, nechte pár minut vychladnout a přidejte lžičku Bio medu a šťávu z půlky citrónu. A rychle na trhy. Kupte si mladé zelí, karotku, jarní cibulku, čerstvý koriandr, tymián a nové brambory, česnek. Nezapomeňte na čerstvou mátu - během dne ji budete potřebovat na čerstvý mátový čaj, který vás nádherně osvěží a povzbudí trávicí systém. Doma si uvařte velký hrnec polévky. Mrkev a brambory nakrájejte na kostičky, zelí na větší nudličky a vše dejte do velkého hrnce, přidejte 3 celé jarní cibulky, svazeček čerstvého koriandru a 2 větvičky tymiánu, 5 stroužků česneku. Jemně okořeňte kmínem, kurkumou a dosolte. K obědu i k večeři máte navařeno. Na odpoledne byste si měli předem dohodnout termín na masáž.

Vyzkoušejte ájurvédskou - je opravdu úžasnou relaxací, uvolní veškeré napětí, které se ve vás hromadí. Po masáži budete schopni zvládnout už jen krátkou procházku. Doma na vás čeká ještě porce zeleninové polévky. Večer nezapomeňte speciální škrabkou stáhnout povlak z jazyka a opět do postele. Uvidíte, jak lehce se budete v neděli ráno cítit. V dobré náladě se pak s chutí vypravíte třeba na lekci jógy nebo na malý výlet do přírody.

 

  • autor: Jana Altnerová
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

Objednat předplatné