Jóga Zprávy 20. 09. 2018 PDF Tisk

Kurz Jin jógy

Jin jóga je druhem jógy, který se od ostatních liší především tím, že se jeho pozornost zaměřuje na kosti, klouby a pojivové tkáně. Jin jóga má pak sloužit jako doplněk jangových stylů, jakými jsou aštanga a jiné, více silové a na svaly zaměřené, druhy jógy.

 

Kurz Jin jógy

V tomto kurzu proniknete do tajů jinových pozic, ponoříte se do vlastního nitra, a uvolníte tak sami v sobě bloky, které brání plynulému toku energie vaším tělem. Jin jóga vás také provede taoistickým konceptem jógy, který má sloužit jako protiklad hektickému světu, ve kterém žijeme a mnohdy se v něm snažíme zorientovat.

Kurz zahrnuje 10 lekcí, z nichž první je úvodní, dalších 9 pak bude zaměřených dle jednotlivých meridiánů v našem těle či aspektů jin jógové praxe. Součástí každé lekce pak budou také vytištěné informace k probrané tematice a jejím účinkům.

Vynechán nebude ani dech a cvičení pránájámy, meditační či relaxační techniky.

Plán jednotlivých lekcí:

0 – úvodní lekce, 1 – uvolňování kyčlí, 2 – hluboké protažení páteře, 3 – boky a stehenní oblast, 4 – jin jóga pro horní polovinu těla, 5 – detoxikace pomocí jin jógy, 6 – jin jóga a zbavení se stresu, 7 – jin jóga a emoce, 8 – jin jóga a pozdrav měsíce, 9 – jin jóga a meditace

Kurz pořádá Dům jógy Anděl a začíná ve středu 26. 9. 2018.

Více informací o kurzu